Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Kick-Ass (PS3)

Kick-Ass PS3

Chodzona bijatyka oparta na scenariuszu filmu pod tym samym tytule. Do wyboru są trzy postacie: Kick-Ass, Hit Girl oraz Big Daddy. Żadna z nich nie posiada jakichkolwiek nadludzkich mocy, ale mimo to wszystkie próbują być superbohaterami.

Akcji | filmy | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Kick-Ass (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

29kwietnia2010

Bijatyka pozwalająca graczom wcielić się w losy postaci znanych z filmu Kick-Ass, przygotowana przez amerykańskie studio Frozen Codebase.

Fabuła opowiada o losach trójki licealistów, którzy pomimo braku specjalnych zdolności oraz nadludzkich możliwości postanawiają naprawić otaczającą ich, nowojorską rzeczywistość. Tytułowy Kick-Ass, Hit Girl oraz Big Daddy, dzięki wyobraźni i samozaparciu stają do walki z bandytami i mafią. Zadaniem gracza jest pomóc oryginalnej trójce w uporaniu się z przestępczością.

Sercem gry jest głównie chodzona bijatyka, w której postacie walczą z kolejnymi falami nacierających wrogów próbując ukończyć każdy z ośmiu poziomów. Twórcy, aby uniknąć monotonii, dodali do swojego dzieła kilka mini-gier oraz proste zagadki logiczne, które przeplatają starcia z kolejnymi przeciwnikami.

Kick-Ass wykorzystuje sieciowe możliwości PlayStation 3 i oferowanych w ramach usługi Network aplikacji Facebook oraz Twitter. Dzięki temu gracze mogą odkrywać dodatkowe misje oraz przyjmować zlecenia. Twórcy umożliwili też zabawę w trybie współpracy na podzielonym ekranie.

Cała produkcja jest usytuowana w specyficznej stylistyce, którą cechuje spora brutalność oraz duże ilości pojawiającej się na ekranie krwi. Przemoc jest odpowiednio przerysowana, a złoczyńcy stereotypowi, co tworzy mocno slapstickowy klimat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 4,8 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.8 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Kick-Ass

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Kick-Ass

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network