Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XONESwitch
Okładka Kaze and the Wild Masks (PC)

Kaze and the Wild Masks

Klasyczna platformówka 2D nawiązująca do 16-bitowej ery, w której wcielamy się w królicę o imieniu Kaze. Bohaterka musi przywrócić spokój w krainie Carrotland, wykorzystując swoje zdolności oraz specjalne maski.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Okładka Kaze and the Wild Masks (PC)

producent: PixelHive

wydawca: Soedesco

Strona oficjalna

data premiery gry:

26mar2021

PC PS4 XONE Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kaze and the Wild Masks to gra platformowa przeznaczona dla posiadaczy platformy XONE, PS4 i PC. Prace nad produkcją rozpoczęły się kilka lat przed jej premierą. Cristiano Bartel stworzył prototyp, który został później rozwinięty w pełnoprawny tytuł przy pomocy ekipy VOX Game Studio.

Fabuła

Akcja Kaze and the Wild Masks ma miejsce w fantastycznej krainie Carrotland. Pewnego dnia spadła na nią kometa, zmieniając rośliny w niebezpieczne istoty. Jedynym ratunkiem dla mieszkańców jest króliczka Kaze.

Mechanika

Produkcja jest hołdem dla klasycznych platformerów. Wśród inspiracji deweloperzy wymieniają takie projekty jak Donkey Kong Country, Sonic i Crash Bandicoot. Rozgrywka w Kaze and the Wild Masks odbywa się w dwóch wymiarach. Gracze sterują tytułową bohaterką, która jest zwinna, potrafi skakać przeciwnikom na głowy czy wykorzystywać swoje długie uszy podczas przechodzenia po linie oraz w trakcie szybowania. Ponadto w czasie przygody Kaze znajduje specjalne maski. Po ich założeniu, zyskuje dostęp do nowych mocy. Np. maska ptaka pozwala jej latać, a rekina pływać. Choć rozgrywka jest stosunkowo prosta i opiera się właściwie tylko na wykorzystywaniu dwóch przycisków, to z czasem poziom trudności wzrasta i trzeba dokładnie mierzyć skoki, płynnie przechodzić z jednej umiejętności do drugiej i wykazywać się nie lada zręcznością podczas pokonywania kolejnych przeszkód.

Kwestie techniczne

Kaze and the Wild Masks na platformę XONE, PS4 i PC wygląda jak nowoczesne wcielenie 16-bitowej platformówki. Gra działa w wysokiej rozdzielczości, jest bardzo dobrze animowana, ale dzięki technice pixel art z ekranu wylewa się retro klimat, który potęguje klasyczna rozgrywka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Kaze and the Wild Masks

Klasyfikacja PEGI Kaze and the Wild Masks

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Kaze and the Wild Masks

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-380M 2.53 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 5000 lub lepsza
  • 600 MB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
XONE
Switch