Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Jewel Master Collection (NDS)
OkładkaJewel Master Collection (NDS)

Jewel Master Collection NDS

Kompilacja dwóch gier logicznych: Jewel Master: Egypt oraz Jewel Master: Cradle of Athena. Łączymy w linii trzy takie same elementy oczyszczając w ten sposób oznaczone pola planszy.

Logiczne | casual | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jewel Master Collection Premiera NDS

27września2011

producent: Storm City Games wydawca: Storm City Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Jewel Master Collection

7 wonders of the Ancient World

Bejeweled Twist

Bejeweled 3

Jewel Master Collection to zestaw dwóch produkcji, które do tej pory były sprzedawane osobno: Jewel Master: Egypt oraz Jewel Master: Cradle of Athena. Oba tytuły są do siebie bardzo podobne i opierają się na zbliżonej mechanice. Zadaniem gracza jest zamiana pozycji sąsiadujących ze sobą pól, aby w efekcie co najmniej trzy takie same ikonki utworzyły pionową lub poziomą linię. Część z kwadratowych pól wyróżnia się innym kolorem. Gdy graczowi uda się usunąć ze wszystkich oznaczonych w ten sposób kratek znajdujące się na nich elementy, to w efekcie na górze łamigłówki pojawi się w zależności od aktualnie wybranej gry symbol skarabeusza lub kuli. Etap kończy się sukcesem, jeżeli w określonym czasie gracz sprowadzi ten obiekt na sam dół planszy eliminując w standardowy sposób znajdujące się pod nim klocki.

Zebrane podczas etapów przedmioty pozwalają na rozwój cywilizacji poprzez wybudowanie takich obiektów jak farmy czy świątynie. Niektóre z nich zapewniają bonusy w postaci dodatkowego czasu na rozwiązanie łamigłówki lub możliwości usunięcia klocka blokującego dalsze ruchy.

Zarówno Jewel Master: Egypt, jak i Jewel Master: Cradle of Athena zawierają po 100 poziomów o zróżnicowanym poziomie trudności. Dodatkowo przygotowano tryb Relaks, który pozwala na ponowne wykonanie ukończonych zadań w celu poprawienia uzyskanych rezultatów. W przypadku drugiego z wymienionych tytułów wprowadzono także specjalne etapy polegające na zabiciu potworów, co wiąże się z pewną modyfikacją zasad.

Pod względem oprawy graficznej obie produkcje wchodzące w skład pakietu prezentują się przeciętnie – zastosowane statyczne tła nie wyróżniają się w żaden sposób od konkurencyjnych tytułów. Graczowi w trakcie zabawy towarzyszy ścieżka dźwiękowa w klimatach horroru.

Ostatnia modyfikacja 15 listopada 2011

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Jewel Master Collection: Odpowiednia dla każdego wieku.