Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWiiX360WiiUNDSPS3
Okładka Jeopardy! (X360)
OkładkaJeopardy! (X360)

Jeopardy!

Jeopardy! to egranizacja jednego z najpopularniejszych teleturniejów na świecie, który w Polsce znany jest jako „Va Banque”. Gracze wcielają się w role uczestników show i układają pytania do wskazówek podawanych przez Aleksa Trebecka (gospodarza amerykańskiej edycji).

Logiczne | teleturnieje

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jeopardy! Premiera

2lis2010

Wii NDS

16paź2012

PS3 X360

18lis2012

WiiU

producent: Pipeworks Software wydawca: THQ Inc.

Jeopardy! jest kolejną próbą adaptacji popularnego teleturnieju (polska edycja nosiła tytuł Va Banque) do realiów świata gier wideo. Produkcja posiada oficjalną licencję telewizyjnego pierwowzoru, co pozwoliło deweloperom ze studia Pipeworks Software wykorzystać charakterystyczne elementy zabawy.

Gracze wcielają się w role uczestników teleturnieju. Ich zadaniem jest odpowiadanie na pytania z różnych dziedzin życia (m.in. historii, geografii, przyrody i nauki) zadawane przez prowadzącego w formie wskazówek.

Rozgrywka toczy się zgodnie z regułami telewizyjnego show. Gracze wybierają pytania (z puli ponad 5200) o różnym stopniu trudności i adekwatnej wysokości nagrodzie finansowej. Ich celem jest zdobycie możliwie największej sumy pieniędzy w dwóch rundach podstawowych, a następnie jej powiększenie w finale.

Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki, w tym możliwość rywalizacji z komputerową sztuczną inteligencją oraz żywymi przeciwnikami (poprzez sieć Internet lub na jednej konsoli). Twórcy przygotowali także trzy stopnie trudności, decydujące nie tylko o stopniu skomplikowania pytań, ale także wymaganej formie odpowiedzi (w najprostszej opcji wystarczy wskazać odpowiedni wariant, w najtrudniejszej należy odpowiedzieć w formie pytającej).

Jeopardy! wyróżnia się przyjemną dla oka warstwą wizualną. Deweloperzy wykorzystali także charakterystyczne motywy muzyczne towarzyszące telewizyjnemu programowi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Wymagania wiekowe Jeopardy!: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wii
NDS
PS3
X360
WiiU