Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka JanKenUP! (iOS)
OkładkaJanKenUP! (iOS)

JanKenUP!

JanKenUP! to gra zręcznościowa, w której gramy w papier, kamień, nożyce. Wraz z kolejnymi wygranymi zdobywamy monety, które wydajemy na odblokowanie specjalnych umiejętności i supermocy. Za opracowaniem tego tytułu stoi niezależne studio Humita.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | 2D | sieciowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

JanKenUP! Premiera

1kwi2021

AND iOS

producent: Humita wydawca: Humita Strona oficjalna

JanKenUP! jest zręcznościówką opartą na zasadach gry papier, kamień, nożyce. Tytuł stanowi debiutancki projekt niezależnego studia Humita.

Mechanika

W JanKenUP! trafiamy do zwariowanej windy, w której gramy z innymi pasażerami w papier, kamień, nożyce. Zabawa jest podzielona na tury, a w każdej z nich musimy wybrać symbol silniejszy od tego, który wybierze przeciwnik. Kamień bije tu nożyce, nożyce biją papier, z kolei papier bije kamień.

Na podjęcie decyzji mamy ograniczony czas. Po dziesięciu wygranych turach wyjeżdżamy na następne piętro (czy też przechodzimy do kolejnej rundy) i stawiamy czoła nowym konkurentom.

Sprawę komplikuje fakt, że o ile w pierwszych turach od razu wiemy, jaki symbol wskaże nasz oponent, o tyle z czasem nad głową przeciwnika pojawia się pasek, po którego wypełnieniu wskazany przez niego symbol ulegnie zmianie. Dalej natomiast symbole konkurentów pozostają przed nami ukryte, a nam nie pozostaje nic innego, jak liczyć na łut szczęścia... bądź skorzystać z jednej z umiejętności specjalnych.

Wygrywając, zdobywamy monety, które możemy wydać między innymi na możliwość podglądnięcia symbolu, jaki zamierza wskazać przeciwnik, lub na supermoc, której nie oprze się żaden symbol.

Tryby gry

W JanKenUP! można grać zarówno w pojedynkę, jak i z innymi graczami przez Internet. Poza tym tytuł oferuje dwa tryby gry – klasyczny oraz wariant Frenzy, gdzie rozgrywka toczy się na czas (którego zapas zwiększamy wraz z kolejnymi wygranymi turami).

Kwestie techniczne

JanKenUP! działa w oparciu o technologię Unity. Barwną grafikę gry utrzymano w stylistyce rodem z japońskich kreskówek.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe JanKenUP!: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS