Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Izle (PC)

Izle PC

Zręcznościowa gra RPG, za której stworzeniem stoi studio Area Effect. Gracze trafiają do dryfującej w przestrzeni kosmicznej fantastycznej krainy, będącej ostatnim fragmentem rzeczywistości ocalałym po wielkiej wojnie.

RPG | TPP | fantasy | sandbox | indie | crafting | RPG akcji

PC Windows
Okładka Izle (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Izle to zręcznościowe RPG osadzone w klimacie fantasy. Grę opracowało studio Area Effect, dla którego był to pierwszy duży projekt po kilku latach spędzonych na produkcji prostych tytułów mobilnych.

Akcja gry toczy się w pełnej magii mistycznej krainie fantasy, zawieszonej w pustce kosmosu i będącej ostatnim fragmentem rzeczywistości ocalałym po wielkiej wojnie. Wcielamy się w herosa władającego mocą bóstw, pozwalającą mu na tworzenie własnych krain. Narodzone w ten sposób tereny mają postać wysepek, których powierzchnia generowana jest w większości losowo. Po narodzinach danego lądu eksplorujemy go, po drodze wykonując zadania, walcząc z przeciwnikami i gromadząc ekwipunek.

Głównym zadaniem gracza jest odbudowywanie świata wyspa po wyspie. Zwiedzane lądy oferują dużą różnorodność lokacji, od wielkich lasów, poprzez potężne zamki i ponure lochy, aż po przedziwne twory architektoniczne zbudowane wyłącznie z żywiołów. Podczas kampanii co pewien czas otrzymujemy rozkazy od bóstw, a ich wypełnianie jest sowicie nagradzane. Jednocześnie działamy nieustannie pod presją czasu, bo nieubłaganie nadciąga inwazja sił ciemności i jedyną szansą na jej odparcie jest zdobycie artefaktu znanego jako Odprysk Światła.

Swoboda jest także naczelną zasadą rządzącą systemem rozwoju postaci. Gracz może dowolnie dobierać umiejętności i przedmioty, tworząc autorskie klasy. Natomiast walka jest dużym stopniu zręcznościowa i wynik starć zależy w równym stopniu od umiejętności gracza, co statystyk jego bohatera. Wszystkim tym możemy bawić się samotnie lub w trybie kooperacji z innym użytkownikiem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4.0 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Izle

Wymagania wiekowe Izle

12+

Izle - zapowiedziano zręcznościowe RPG studia Area Effect
Izle - zapowiedziano zręcznościowe RPG studia Area Effect

wiadomość4 października 2014

Studio Area Effect zapowiedziało grę Izle, czyli zręcznościowe RPG, w którym będziemy eksplorowali stworzone przez naszego bohatera wysepki. Produkcja zmierza na pecet i konsole nowej generacji.