Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Iridion 3D (GBA)

Iridion 3D GBA

Klasyczna kosmiczna strzelanka. Podstawowym elementem wyróżniającym tę grę na tle konkurencji jest bardzo szczegółowa grafika. Do pokonania jest siedem głównych poziomów. Pod koniec każdego etapu stajemy do walki z bossem.

Akcji | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Iridion 3D (GBA)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

29maja2001

Iridion 3D jest bardzo ciekawie zrealizowaną strzelanką, pod wieloma względami przypominającą takie klasyki jak Raptor, czy River Raid. W przeciwieństwie do wielu reprezentantów tego gatunku, w których mamy do czynienia z widokiem z boku lub lotu ptaka, tym razem zdecydowano się coś na kształt perspektywy trzeciej osoby. Oznacza to oczywiście, iż zabawa rozgrywana jest w częściowo trójwymiarowym środowisku. Ruchy gracza są jednak bardzo ograniczone. Przez cały czas trzeba bowiem pozostawać na głównym ekranie. Zbliżenie się do którejkolwiek z krawędzi nie spowoduje bowiem przesunięcia widoku. Za produkcję tej gry odpowiedzialne jest niemieckie studio o nazwie Shin’en. Co ciekawe, firma ta jest bardziej znana z opracowywania modułów dźwiękowych do gier innych producentów. Iridion 3D był jednym z pierwszych pełnoprawnych produktów niemieckiego producenta. Firma ta w kolejnych latach przygotowała też takie gry jak Maya The Bee: The Great Adventure (GBA), czy Nanostray (NDS).

W trakcie zabawy wcielamy się w postać pilota futurystycznego statku kosmicznego. Naszym zadaniem jest likwidacja pojawiających się na ekranie przeciwników. Niestety, na dużą różnorodność środków zagłady nie można liczyć. Do dyspozycji gracza oddano bowiem jedynie kilka podstawowych giwer. Warto jedynie dodać, iż pojawia się opcja zbierania napotykanych po drodze power-up’ów. Pozwalają one chwilowo zwiększyć siłę ognia, czy też zregenerować pasek energii statku. Producent przygotował siedem rozbudowanych poziomów, które należy oczywiście pokonać. Kolejne etapy są bardzo zróżnicowane. Odwiedzamy między innymi jaskinie wypełnione lawą. Każda misja kończy się oczywiście pojedynkiem z udziałem mniej lub bardziej wymagającego bossa. Nie przewidziano natomiast żadnych bonusów za ukończenie gry. Iridion 3D powstał wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu. Tytuł ten nie zawiera więc żadnych trybów multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Iridion 3D

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.