Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Roguelike - Gry Akcji Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry z gatunku akcji o tematyce roguelike na platformę iOS.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry akcji
roguelike
Dead Cells
Dead Cells

Akcji 28 sierpnia 2019

Gra akcji z elementami roguelike'a i metroidvanii, stworzona przez niezależne francuskie studio Motion Twin. W trakcie rozgrywki eksplorujemy posępne zamczysko, którego poszczególne fragmenty, jak choćby komnaty, dziedzińce i kanały, są generowane proceduralnie. W połączeniu z permanentną śmiercią głównego bohatera oznacza to, że każdorazowe rozpoczęcie zabawy wiąże się z odmiennymi doznaniami i uzyskaniem dostępu do nowych części fortecy.

Don't Starve: Newhome
Don't Starve: Newhome

Akcji lipiec 2021

Don’t Starve: Newhome jest mobilną kontynuacją hitowej gry typu survival z 2014 roku. Produkcja wprowadza szereg usprawnień w rozgrywce i oferuje tryb kooperacyjny. Za jej opracowanie odpowiadają firmy Klei Entertainment i Tencent.

Don't Starve: Pocket Edition
Don't Starve: Pocket Edition

Akcji 9 lipca 2015

Mobilna odsłona survivalowej gry przygodowej, stworzonej przez ekipę kanadyjskiego studia Klei Entertainment. Akcja Don’t Starve: Pocket Edition osadzona została w losowo generowanej dziczy, do której bohater gry został przeniesiony przez podstępnego demona. Protagonista musi zatem wykorzystać swą wiedzę i umiejętności, aby przetrwać w nieprzyjaznym, pełnym dzikich bestii świecie i znaleźć sposób na powrót do domu.

Crashlands
Crashlands

Akcji 21 stycznia 2016

Opracowana przez niezależne studio Butterscotch Shenaningans przygodowa gra akcji z elementami RPG, przypominająca pod względem mechaniki popularną produkcję Don’t Starve. W grze przemierzamy rozległy i zróżnicowany świat, wypełniony roślinami, dzikimi zwierzętami oraz rozmaitymi niebezpieczeństwami. Zabawa nie ma określonego celu, a głównym zadaniem graczy jest przeżycie.

Downwell
Downwell

Akcji 15 października 2015

Arcade’owa strzelanka typu roguelike w dwuwymiarowej, oldskulowej stylistyce. Pomimo tej prostoty Downwell cechuje się nietuzinkową mechaniką i wysokim poziomem trudności. W grze przejmujemy kontrolę nad bohaterem wyposażonym w specjalne obuwie bojowe, dzięki któremu może ostrzeliwać wrogów, kruszyć skały i wykonywać powietrzne akrobacje. Akcja gry osadzona została w wąskiej, bezdennej studni, pełnej pilnie strzeżonych skarbów.

Neon Chrome
Neon Chrome

Akcji 16 listopada 2016

Opracowana przez twórców gry Crimsonland ze studia 10tons cyberpunkowa strzelanina top-down z elementami roguelike. Akcja Neon Chrome toczy się w niedalekiej przyszłości, a gracze wcielają się w postać wyposażonego w cyberwszczepy najemnika, którego zadaniem jest zabicie Nadzorcy potężnego wieżowca jednej z najpotężniejszych korporacji na świecie.

Don't Starve: Shipwrecked
Don't Starve: Shipwrecked

Akcji 26 grudnia 2016

Kolejny dodatek DLC do bestsellerowego, survivalowego sandboksa Don’t Starve. W przeciwieństwie do dwóch wydanych wcześniej rozszerzeń, został on jednak opracowany nie przez twórców oryginału, lecz przez zespół Capybara Games, znany m.in. z takich gier jak Below czy Superbrothers: Sword & Sworcery. Don’t Starve: Shipwrecked koncentruje się wyłącznie na zawartości dla pojedynczego gracza, czerpiąc przy tym inspiracje z kultowych powieści przygodowych, takich jak Przypadki Robinsona Crusoe.

Meganoid
Meganoid

Akcji 29 marca 2017

Dwuwymiarowa platformówka akcji z elementami produkcji typu roguelike, za której stworzeniem stoi niezależne studio OrangePixel. Gracz wciela się w uzbrojonego po zęby herosa przemierzającego generowany proceduralnie pokład tytułowego statku. W trakcie zabawy eksplorujemy zróżnicowane poziomy, skaczemy po platformach i omijamy wszechobecne pułapki, a także walczymy z hordami przeciwników przy pomocy rozbudowanego arsenału obejmującego wyrzutnie rakiet, karabiny plazmowe i ładunki wybuchowe.

AWAY: Journey to the Unexpected
AWAY: Journey to the Unexpected

Akcji 1 lipca 2020

Pierwszoosobowa zręcznościówka typu roguelite utrzymana w mangowym stylu. Tytuł opracował Aurelien Regard, autor The Next Penelope. AWAY: Journey to the Unexpected jest wzorowane na japońskich animacjach dla dzieci, zarówno pod względem grafiki, jak i klimatu. W grze przenosimy się do krainy, w której obok współczesnej technologii występuje wiele fantastycznych istot. Głównym bohaterem jest odważny chłopiec, który wspólnie z przyjaciółmi wyrusza na niebezpieczne przygody.

Space Grunts
Space Grunts

Akcji 3 lutego 2016

Opracowany przez niezależne studio OrangePixel niecodzienny miks zręcznościowej strzelaniny z turową grą roguelike. Akcja Space Grunts rozgrywa się w roku 2476, kiedy to z jednej z księżycowych kolonii dobiega na Ziemię sygnał SOS. Na miejsce wysłana zostaje specjalna grupa wojskowa, której celem jest zbadanie okoliczności całej sprawy. Mechanika rozgrywki przypomina nieco rozwiązania znane z gry Nuclear Throne.

Wild Wastes
Wild Wastes

Akcji prace wstrzymane

Opracowana przez studio Everplay Interactive survivalowa gra akcji, wzbogacona elementami roguelike. Akcja Wild Wastes osadzona została w czasach współczesnych, w niewielkim amerykańskim miasteczku Earlsboro, opanowanym przez bandytów, kosmitów i inne krwiożercze stwory, określane mianem negatywów. Naszym zadaniem jest zaś utrzymanie się przy życiu w tym niegościnnym miejscu przez tydzień.

Atomine
Atomine

Akcji 7 września 2017

Trójwymiarowa, izometryczna strzelanka typu twin-stick, charakteryzująca się minimalistyczną oprawą graficzną, sporym tempem akcji oraz dużą prostotą rozgrywki. Gra oferuje losowo generowane plansze.

Juicy Realm
Juicy Realm

Akcji 4 maja 2020

Twin-stick shooter z elementami roguelike. W grze Juicy Realm wcielamy się w naukowców badających królestwo inteligentnych i bardzo niebezpiecznych roślin. Możemy to robić samemu albo w ramach lokalnego co-opa.