Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

19. Gry Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 19. Gry na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Terra Wars
Terra Wars

RPG 1 lipca 2019

Gra jRPG, w której gracze wcielają się w bohaterów wykreowanych na potrzeby cyklu Terra Battle i przemierzają fantastyczny świat pełen niebezpieczeństw, tajemnic oraz zadań czekających na wykonanie. Solą rozgrywki jest eksploracja tej krainy, walka z przeciwnikami, a także rozwój prowadzonej do boju drużyny.

Stranger Things: The Game
Stranger Things: The Game

Zręcznościowe 4 października 2017

Wydana przez firmę Netflix w ramach promocji serialu Stranger Things aplikacja stworzona przez studio BonusXP (twórcy m.in. The Incorruptibles i Cavemania). Stranger Things: The Game jest przygodową grą akcji z elementami skradanki, platformówki i produkcji logicznej. Akcja rozgrywa się w amerykańskim miasteczku Hawkins w 1984 roku. Na miejscu dochodzi do zniknięcia kilku dzieciaków, których zamierza odnaleźć szeryf Jim Hopper, co stanowi wstęp do jeszcze większej afery.

Ice Lakes
Ice Lakes

Symulacje 3 września 2016

Symulator łowienia pod lodem odznaczający się sandboksowym podejściem do tematu. Podczas zabawy zwiedzamy kilkanaście otwartych lokacji, łowiąc blisko 30 gatunków ryb i czyniąc użytek z szerokiej gamy sprzętu wędkarskiego.

Book of Demons: Tablet Edition
Book of Demons: Tablet Edition

RPG 13 lutego 2020

Osadzona w realiach fantasy gra typu hack'n'slash z elementami karcianki, opracowana przez niezależne polskie studio Thing Trunk. Book of Demons jest pierwszą odsłoną cyklu Return 2 Games, stanowiącego hołd dla najlepszych gier ostatniej dekady XX wieku. Otoczka fabularna gry to kolejna wariacja na temat walki dobra ze złem i wybrańca ratującego świat przed zagładą, a całość stanowi dość wyraźny pastisz kultowego Diablo oraz wzorowanych na nim gier.

Mushroom Wars 2
Mushroom Wars 2

Strategiczne 13 października 2016

Kontynuacja humorystycznej strategii czasu rzeczywistego Mushroom Wars, wydanej w 2009 roku na komputerach osobistych i platformach mobilnych. Akcja gry Mushroom Wars 2 przenosi nas ponownie do fantastycznego uniwersum, w którym walczą ze sobą cztery frakcje niewielkich stworzeń, żyjących w grzybopodobnych domach. Zadaniem gracza, jako generała „grzybowej” armii, jest jak najszybsze wyeliminowanie konkurencji poprzez przejmowanie strategicznych punktów na mapie.

Kingdom: New Lands
Kingdom: New Lands

Strategiczne 10 marca 2017

Ulepszona wersja oldskulowej, minimalistycznej strategii Kingdom. W Kingdom: New Lands wcielamy się w rolę króla, który podróżując po świecie zjednuje sobie za pomocą złota kolejnych poddanych i powiększa swoje włości.

FIFA Mobile
FIFA Mobile

Sportowe 11 października 2016

Mobilna odsłona najpopularniejszej serii gier piłkarskich, stworzona przez zespół EA Mobile. W porównaniu z oryginałem, schemat rozgrywki został dostosowany do specyfiki urządzeń przenośnych, co pociągnęło za sobą pewne uproszczenia. Zabawa ma dynamiczny i czysto zręcznościowy charakter, jednak znalazł się tu również wachlarz opcji menadżerskich, pozwalających na zarządzanie drużyną i dobór odpowiedniej taktyki.

Hill Climb Racing 2
Hill Climb Racing 2

Zręcznościowe 18 października 2016

Kontynuacja serii zwariowanych mobilnych zręcznościówek studia Fingersoft. W grze Hill Climb Racing 2 ponownie zasiadamy za kierownicą masy zróżnicowanych pojazdów, a naszym zadaniem jest przejechanie określonej trasy w możliwie efektownym stylu.

Legacy of Discord: Furious Wings
Legacy of Discord: Furious Wings

RPG 6 września 2016

Gra RPG akcji, opracowana przez studio Youzu Interactive (znane przede wszystkim dzięki ciepło przyjętemu League of Angels: Fire Raiders) z myślą o urządzeniach mobilnych. Tytuł jest nastawiony na multiplayerową rozgrywkę – zabawa polega na przemierzaniu kolejnych lokacji i walce z zastępami przeciwników, wśród których wyróżniają się mocarni bossowie.

Dandara: Trials of Fear Edition
Dandara: Trials of Fear Edition

Akcji 6 lutego 2018

Opracowana przez niezależne studio Long Hat House oldskulowa hybryda platformówki i produkcji z gatunku metroidvania. Dandara zabiera graczy w podróż do fantastycznego świata, w którym nie działają podstawowe prawa fizyki, z grawitacją na czele. Tytułowa bohaterka zostaje zaś przebudzona po to, by przywrócić dawny ład i porządek.

Yu-Gi-Oh! Duel Links
Yu-Gi-Oh! Duel Links

Strategiczne 11 stycznia 2017

Adaptacja popularnej gry karcianej, opracowana przez firmę Konami. Oryginał stworzył na potrzeby swojej mangi Kazuka Takahashi. Podobnie jak w pierwowzorze, głównym bohaterem gry jest Yugi i jego przyjaciele – Joey oraz Mei; rywalem herosów jest natomiast Seto Kaiba. Do naszej dyspozycji oddano ponad 700 kart przedstawiających innego potwora, a celem zmagań jest zostanie Mistrzem Gry. Rozgrywka w Yu-Gi-Oh!

Lords of the Fallen (2017)
Lords of the Fallen (2017)

Akcji 6 lutego 2017

Opracowana przez rodzimą firmę CI Games mobilna wersja popularnego RPG akcji z 2014 roku. W grze Lords of the Fallen trafiamy do fantastycznego świata, w którym rozpanoszyła się zła królowa Acasha. Wcielając się w rolę jednego z trojga wojowników: Harkyna, Yetki bądź Kaslo, musimy stawić jej czoła i uratować ludzkość. Pod względem mechaniki produkcja nie ma zbyt wiele wspólnego z pecetowo-konsolowym pierwowzorem, będąc swego rodzaju bijatyką w stylu słynnego Infinity Blade.

Double Dragon IV
Double Dragon IV

Akcji 28 grudnia 2017

Czwarta odsłona legendarnego cyklu beat 'em upów, opracowana przez studio Arc System Works. W procesie produkcyjnym brały udział osoby mające na swoim koncie legendarne, poprzednie części serii, czyli Takaomi Kaneko, Yoshihisa Kishimoto, Koji Ogata, czy choćby Kazunaka Yamane. Podobnie jak miało to miejsce we wcześniejszych tytułach spod znaku Double Dragon, rozgrywka została oparta na przemierzaniu kolejnych etapów i eliminacji nadciągających zewsząd przeciwników.

Beholder
Beholder

Przygodowe 17 maja 2017

Niezależna gra przygodowa, inspirowana dziełami George’a Orwella, Aldousa Huxley’a oraz Ray’a Bradbury’ego. Beholder przenosi gracza do dystopijnego świata, gdzie życie obywateli w całości podporządkowane jest rządowi, a prywatność i wolność słowa należą do reliktów przeszłości. Protagonistą gry jest menadżer apartamentowca, który pod przykrywką dbania o wygodę mieszkańców ma za zadanie inwigilować ich i raportować o wszelkich dowodach na prowadzenie przez nich działalności wywrotowej.

CSR Racing 2
CSR Racing 2

Wyścigi 29 czerwca 2016

Mobilna gra wyścigowa, korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. CSR Racing 2 jest dziełem studia NaturalMotion, które ma na koncie zarówno jej poprzedniczkę, jak i m.in. Backbreaker czy Dawn of Titans. CSR Racing 2 skupia się na wyścigach typu drag; odbywają się one na krótkich, prostych odcinkach drogi, a chodzi w nich wyłącznie o rozwinięcie jak największej prędkości - cała trudność sprowadza się do odpowiedniego manipulowania przyspieszeniem oraz ręczną skrzynią biegów.

Contradiction: Spot The Liar!
Contradiction: Spot The Liar!

Przygodowe 14 stycznia 2015

Detektywistyczna gra przygodowa zrealizowana w technologii FMV (Full Motion Video). W produkcji studia Baggy Cat śledzimy losy detektywa Jenksa, który bada sprawę ośrodka szkoleniowego Atlas, gdzie w ostatnim czasie doszło do szeregu tajemniczych zdarzeń. Pod względem mechaniki tytuł stanowi połączenie przygodówek typu Myst oraz klasycznych produkcji FMV. Gracz ma do dyspozycji mapę regionu i może swobodnie przemieszczać się pomiędzy kolejnymi lokacjami.

Brawlhalla
Brawlhalla

Bijatyki 6 sierpnia 2020

Dwuwymiarowa bijatyka w konwencji klasycznej platformówki, udostępniona w modelu free-to-play. Brawlhalla jest dziełem niezależnego studia Blue Mammoth Games, twórców przeglądarkowego MMO Dungeon Blitz. Gra łączy cechy klasycznych dwuwymiarowych bijatyk z elementami platformowymi, a sama rozgrywka sprowadza się do toczenia pojedynków na wielopoziomowych arenach.

Univoyager
Univoyager

Symulacje 2022

Opracowany przez samodzielnego twórcę Damiano Vitulliego kosmiczny symulator z sandboksową formułą rozgrywki. Akcja gry NovaVoyager osadzona została w odległej przyszłości, w której ludzkość kolonizuje kolejne systemy planetarne. Na początku zabawy otrzymujemy swój pierwszy statek, a następnie sami decydujemy czy podążyć drogą najemnika, pirata, kupca, odkrywcy bądź górnika, czy też połączyć wszystkie te zajęcia, kreując własną ścieżkę kariery.

Polanie Remake
Polanie Remake

Strategiczne prace wstrzymane

Odświeżona wersja kultowej polskiej strategii RTS z 1996 roku, przygotowana przez ekipę Home Net Games pod wodzą współtwórcy oryginału, Mirosława Dymka. Fabuła gry Polanie Remake w niczym nie odbiega od pierwowzoru, a podczas zabawy wcielamy się w przywódcę plemienia imieniem Mirko, pragnącego zemsty na wrogach, którzy obrócili w ruinę jego rodzinną wioskę. Pod względem mechaniki mamy do czynienia z klasyczną strategią czasu rzeczywistego, inspirowaną legendarnym Warcraftem.

Crash Dive
Crash Dive

Symulacje 12 czerwca 2014

Crash Dive to dostępna na pecety symulacja niemieckiego okrętu podwodnego typu U-boot, patrolującego wody Atlantyku w trakcie II wojny światowej. Gra stawia na realizm, ale łagodzi go nieco lekkimi elementami zręcznościowymi. Produkcja oferuje zarówno samodzielne starcia, jak i dynamiczną kampanię.

Animal Crossing: Pocket Camp
Animal Crossing: Pocket Camp

Symulacje 22 listopada 2017

Animal Crossing: Pocket Camp to opracowany z myślą o urządzeniach mobilnych symulator menadżera obozu letniskowego. Gracz tworzy postać, a następnie musi dbać o potrzeby gości i nawiązywać z nimi przyjaźnie, jak również gromadzić surowce w celu konstruowania różnych obiektów.

War on Cancer
War on Cancer

Akcji 24 marca 2017

Produkcja typu twin-stick shooter, opracowana przez Fundację Onkologiczną Alivia we współpracy z Saatchi&Saatchi oraz Platige Image. Gracz trafia do świata przypominającego wnętrze organizmu, a jego zadaniem jest eliminacja mniejszych lub większych nowotworów w postaci kreatur grasujących po polu bitwy. Kluczem do sukcesu jest wysoka zręczność i oddawanie celnych strzałów, bowiem amunicja jest tutaj towarem deficytowym.

Ultimate Fishing Simulator
Ultimate Fishing Simulator

Symulacje 16 listopada 2017

Zaawansowany symulator wędkarski przygotowany we współpracy studia Ultimate Games z firmą PlayWay. Na potrzeby Ultimate Fishing przygotowano siedem zróżnicowanych łowisk, opartych na autentycznych lokacjach w Panamie, Rosji, Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych. W każdym z nich łowić możemy na różne sposoby i spotykamy odmienne gatunki ryb, wymagające odpowiedniego podejścia oraz wyposażenia.

The Sun: Origin
The Sun: Origin

RPG 21 października 2017

The Sun to postapokaliptyczna gra ukraińskiego studia EGProject, która łączy mechaniki RPG-ów akcji z elementami pierwszoosobowych strzelanek. Akcja toczy się kilkaset lat w przyszłości, na powierzchni Ziemi zniszczonej przez katastrofalnie silne wiązki energii słonecznej i towarzyszącą im radiację. Gracz wciela się w człowieka wychowanego przez dawnych mieszkańców schronu, którzy postanowili spróbować odbudować cywilizację ludzką.