Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWWW
Okładka Intrusion (WWW)
OkładkaIntrusion (WWW)

Intrusion WWW

Darmowa, przeglądarkowa gra zręcznościowa stworzona przez jednoosobowe studio Vap Games, oprawą audiowizualną jak i zasadami rozgrywki przywodząca na myśl tytuły z serii Metal Slug czy Contra.

Akcji | platformówki | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Intrusion Premiera WWW

21lipca2009

producent: Vap Games wydawca: Vap Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Intrusion to pierwsza produkcja w dorobku Alekseya Abramenko, stanowiącego jednoosobowe studio Vap Games. Gra jest typowym przedstawicielem zręcznościowych strzelanek, w których poruszając się cały czas prawo walczymy z napływającymi zza krawędzi ekranu tabunami wrogów. Bogaty arsenał narzędzi zniszczenia, jak i prosta lecz klimatyczna oprawa 2D, silnie kojarzą się ze znaną wszystkim, wiekową już Contrą czy dowolną produkcją z serii Metal Slug.

Fabuła Intrusion leży całkowicie w kwestii wyobraźni grającej osoby. W nasze ręce oddany został małomówny wojak owinięty przydługawym, krwisto czerwonym szalem, dzierżący w swej dłoni zwykły pistolet i posiadający silną chęć infiltracji znajdującej się w pobliżu instalacji wojskowej. W rytm wystrzeliwanych pocisków przebijamy się więc przez pięć dostępnych w grze plansz - od lodowego pustkowia, poprzez pędzące pociągi, na zindustrializowanych obszarach kończąc - sukcesywnie uszczuplając zasoby ludzkie bliżej niesprecyzowanej, wrogiej armii.

Zasady rozgrywki są banalnie proste - klawisze W, S, A, D służą do poruszania naszym komandosem, uwzględniając przy tym skok i kucnięcie, myszka zaś umożliwia celowanie, jak i oddanie strzału. Na klawiaturze numerycznej zmieniamy podnoszony w grze oręż, uwzględniający karabiny maszynowe, granatniki, a nawet i futurystyczne blastery. Czasami obszar, po którym można się poruszać ograniczony zostaje do jednej, określonej lokacji, jak chociażby lecącej w przestworzach rakiety, gdzie stoczyć musimy walkę z gigantycznym mechem, wypluwającym z siebie pociski i wiązki energii. Walka jest dynamiczna i satysfakcjonująca, chociaż nie osiąga tak zawrotnego tempa jak wspomniany Metal Slug.

Gra nie posiada trybu multiplayer ani kooperacji, chociaż wzbogacona została o własny asortyment możliwych do zdobycia osiągnięć.

Oprawa audiowizualna Intrusion, chociaż nie zaskakująca ani nie porażająca swoim wykonaniem, idealnie wpasowuje się w ustalony koncept arcade’owej strzelanki. Zwrócić należy jednak uwagę na zaimplementowany silnik fizyczny, umożliwiający przepychanie skrzyń czy zajmujący się animacją ciała poległego herosa czy też przeciwników.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Intrusion: Odpowiednia dla każdego wieku.