Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Instinct (PC)

Instinct PC

Instinct jest pozycją z gatunku FPS, łączącą bezpardonową strzelaninę z elementami horroru. Dodatkowo developerzy zaimplementowali w swym dziele motywy taktyczne, aby ubarwić rozgrywkę.

Akcji | FPP | horror | strzelanki

PC Windows
Okładka Instinct (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18stycznia2007

10lipca2007

pudełko PL

Instinct jest pozycją z gatunku FPS, łączącą bezpardonową strzelaninę z elementami horroru. Dodatkowo developerzy zaimplementowali w swym dziele motywy taktyczne, aby ubarwić rozgrywkę. Akcja została osadzona w roku 2004 i przedstawia nam tajną misję, w której bierze udział trzech agentów rosyjskiej FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa) – dwóch mężczyzn i kobieta.

Bohaterowie owi są jedynymi ocalałymi z katastrofy śmigłowca członkami ekipy, oddelegowanej do wyjaśnienia sytuacji w pewnym północnokoreańskim kompleksie wojskowo-badawczym. Baza ta została opanowana przez niebezpieczne ugrupowanie terrorystyczne, a jest dla Rosjan o tyle ważna, że jeszcze w czasach Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich przeniesiono do niej prace nad zabójczym wirusem o kryptonimie Instynkt. Przedstawiciele Korei Północnej podejrzewają teraz o sabotaż siły rosyjskie, a ludzie z Kremla myślą dokładnie odwrotnie. Protagoniści muszą więc dokonać infiltracji kompleksu i rozwiązać zaistniały problem.

Naszymi przeciwnikami w grze są zarówno terroryści, jak i żołnierze północnokoreańscy. Ponadto okazuje się, iż wspomniany wirus zainfekował personel naukowy, zmieniając go w rzeszę zabójczych monstrów o nadnaturalnych zdolnościach. Ogółem przygotowano dziesięć rozmaitych typów oponentów, z którymi radzimy sobie przy pomocy dwunastu rodzajów broni (m.in. pistolet, karabin szturmowy, a nawet kusza). Natomiast akcja została podzielona na siedemnaście rozbudowanych etapów, obejmujących zamknięte pomieszczenia i rozległe przestrzenie otwarte. Wszystko generowane jest przez silnik DS2-Engine, oferujący wiele widowiskowych efektów (oświetlenie HDR, wolumetryczna mgła etc.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 351 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 14,99 PLN

Wymagania wiekowe Instinct

16+

Amerykańska premiera gry Instinct w sierpniu
Amerykańska premiera gry Instinct w sierpniu

wiadomość5 lipca 2007

Wygląda na to, że Instinct, powstała za naszą wschodnią granicą gra studia Digital Spray trafi niedługo na amerykańskie półki sklepowe. Stanie się to za sprawą firmy Wild Hare Entertainment, która została wydawcą tytułu na tamtejszy rynek.