Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Insane Speedway (PC)
OkładkaInsane Speedway (PC)

Insane Speedway PC

Realistyczny menadżer polskiej ligi żużlowej, pozwalający stanąć na czele dowolnej z drużyn, zgłoszonych do rozgrywek w sezonie 1997. Podczas gry musimy dbać nie tylko o skład i wyniki zawodów, ale także o całe zaplecze i sferę finansową działalności klubu.

Sportowe | manager | żużel

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Insane Speedway Premiera PC

31grudnia1997

pudełko PL

31grudnia1997

producent: Insane Works wydawca: MarkSoft wydawca PL: MarkSoft

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Insane Speedway to realistyczna gra menadżerska, w której zajmujemy się prowadzeniem profesjonalnego zespołu żużlowego. Gra została opracowana przez tarnowskie studio Insane Works, zaś rolę konsultanta pełnił Zbigniew Rozkrut – były prezes sekcji żużlowej Unii Tarnów, prawdziwy pasjonat żużla i posiadacz jednej z największych na świecie kolekcji pamiątek, związanych z tym popularnym sportem.

W grze możemy objąć posadę menadżera dowolnej z drużyn I lub II ligi, zgłoszonych do udziału w Drużynowych Mistrzostwach Polski sezonu 1997. W zależności od ligi, w której rozpoczynamy zabawę, naszym celem jest awans do Ekstraklasy bądź zdobycie mistrzostwa kraju. Oprócz zestawiania składu na kolejne pojedynki, do naszych obowiązków należy również dbanie o całe zaplecze oraz kondycję finansową klubu. Odpowiednie zyski zapewnią nam wpływy z biletów, reklam i umów sponsorskich oraz sprzedaży motocykli i zawodników. Strona kosztów to zaś wydatki, związane m.in. z eksploatacją i naprawą maszyn, organizacją treningów, utrzymaniem infrastruktury oraz zakupem i zarobkami zawodników. Gra może poszczycić się realistycznym odwzorowaniem zasad, panujących w polskiej lidze żużlowej. Autorzy postarali się także o opcje, nadające rozgrywce dodatkowego smaczku. Możemy np. sprzedawać i kupować mecze, sabotować mechaników drużyny przeciwnej bądź zatrudniać informatorów.

Od strony technicznej, rozgrywkę wzbogaca cała masa statystyk i opcji, których położenie na ekranie możemy w dowolny sposób konfigurować. W tle towarzyszą nam statyczne grafiki oraz rzeczywiste zdjęcia z meczów żużlowych. Przebieg spotkań relacjonowany jest w czasie rzeczywistym i przedstawiony za pomocą kolorowych kasków, poruszających się po makiecie stadionu. W zabawie może uczestniczyć równocześnie do 6 graczy, z których każdy kontroluje swój własny zespół.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło   Liczba graczy: 1 - 6  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Insane Speedway: Odpowiednia dla każdego wieku.

Insane Speedway Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 486 DX
  • 8 MB RAM
  • karta grafiki 512 kB
  • DOS