Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte (PC)
OkładkaIl-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte (PC)

Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte PC

Pod koniec grudnia 1944 roku pojawił się pomysł przeprowadzenia zmasowanego ataku na 20 lotnisk aliantów w Holandii, Belgii oraz Francji - była to tzw. Operacja Bodenplatte.

Symulacje | II wojna światowa | samoloty | historyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte Premiera PC

wczesny dostęp

24maja2018

7listopada2019

producent: 777 Studios wydawca: 1C Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte

Digital Combat Simulator World

War Thunder

World of Warplanes

Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte to kolejna część utytułowanej serii symulatorów lotniczych. Gra jest osadzona w realiach II wojny światowej i skupia się na Operacji Bodenplatte – ofensywie powietrznej Luftwaffe (niemieckiego lotnictwa) na froncie zachodnim w latach 1944-45. Za stworzenie produkcji odpowiadają firmy 777 Studios oraz 1C.

Fabuła

Pod koniec grudnia 1944 roku, wraz z załamaniem ofensywy niemieckiej w Ardenach, która miała zadecydować o losach wojny, pojawił się pomysł przeprowadzenia zmasowanego ataku na 20 lotnisk aliantów w Holandii, Belgii oraz Francji. Operacja miała być przeprowadzona z zaskoczenia, z podejściem do celów na niewielkiej wysokości – w tzw. martwym polu obserwacyjnym alianckich stacji radiolokacyjnych. Podstawowym założeniem było zadanie jak największych strat siłom powietrznym wroga, bez wdawania się otwartą bitwę, w której Niemcy nie mieliby najmniejszych szans. Autorem planu był feldmarszałek Luftwaffe Hugo Speerle, a w akcji wzięły udział pułki lotnictwa myśliwskiego i myśliwsko-bombowego, czyli około 900 samolotów. Operacja Bodenplatte stanowiła jedno z największych zmasowań sprzętu od czasu inwazji na Normandię.

Mechanika

Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte w wersji na PC jest klasycznym symulatorem lotniczym. Produkcja umożliwia toczenie bitew w wiernie odtworzonym teatrze wojennym i oferuje selekcję myśliwców znanych z II wojny światowej. Maszyny dostępne w grze to: - Bf 109 G-14, Fw 190 A-8, Me 262, P-51D, P-47D, Spitfire Mk.IX, Tempest Mk.V, Fw 190 D-9, P-38L, B-25.

Tytuł ten zawiera mapę Low-Countries, obejmującą część terenów Niemiec, Belgii i Holandii, na której znajdziemy lotniska, miasta oraz wioski znane z historii. Nad tymi terenami możemy latać zarówno w zimowych, jak i letnich warunkach (gra oferuje dwa pakiety tekstur).

Tryby gry

Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte posiada tryby zarówno dla jednego, jak i wielu graczy, przy czym w ramach tego drugiego mamy także możliwość bawienia się w kooperacji.

Kwestie techniczne

Gra działa na najnowszej wersji silnika Digital Warfare Engine, dzięki czemu zapewnia realistyczną, nie odstającą od współczesnych standardów oprawę graficzną.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 9,4 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte: 12+

Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7770 lub lepsza
  • 16 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8/10 64-bit