Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte (PC)

Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte PC

Pod koniec grudnia 1944 roku pojawił się pomysł przeprowadzenia zmasowanego ataku na 20 lotnisk aliantów w Holandii, Belgii oraz Francji - była to tzw. Operacja Bodenplatte.

Symulacje | II wojna światowa | samoloty | multiplayer | historyczne

PC Windows
Okładka Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24maja2018

wczesny dostęp

7listopada2019

Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte to kolejna część utytułowanej serii symulatorów lotniczych. Gra jest osadzona w realiach II wojny światowej i skupia się na Operacji Bodenplatte – ofensywie powietrznej Luftwaffe (niemieckiego lotnictwa) na froncie zachodnim w latach 1944-45. Za stworzenie produkcji odpowiadają firmy 777 Studios oraz 1C.

Fabuła

Pod koniec grudnia 1944 roku, wraz z załamaniem ofensywy niemieckiej w Ardenach, która miała zadecydować o losach wojny, pojawił się pomysł przeprowadzenia zmasowanego ataku na 20 lotnisk aliantów w Holandii, Belgii oraz Francji. Operacja miała być przeprowadzona z zaskoczenia, z podejściem do celów na niewielkiej wysokości – w tzw. martwym polu obserwacyjnym alianckich stacji radiolokacyjnych. Podstawowym założeniem było zadanie jak największych strat siłom powietrznym wroga, bez wdawania się otwartą bitwę, w której Niemcy nie mieliby najmniejszych szans. Autorem planu był feldmarszałek Luftwaffe Hugo Speerle, a w akcji wzięły udział pułki lotnictwa myśliwskiego i myśliwsko-bombowego, czyli około 900 samolotów. Operacja Bodenplatte stanowiła jedno z największych zmasowań sprzętu od czasu inwazji na Normandię.

Mechanika

Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte w wersji na PC jest klasycznym symulatorem lotniczym. Produkcja umożliwia toczenie bitew w wiernie odtworzonym teatrze wojennym i oferuje selekcję myśliwców znanych z II wojny światowej. Maszyny dostępne w grze to: - Bf 109 G-14, Fw 190 A-8, Me 262, P-51D, P-47D, Spitfire Mk.IX, Tempest Mk.V, Fw 190 D-9, P-38L, B-25.

Tytuł ten zawiera mapę Low-Countries, obejmującą część terenów Niemiec, Belgii i Holandii, na której znajdziemy lotniska, miasta oraz wioski znane z historii. Nad tymi terenami możemy latać zarówno w zimowych, jak i letnich warunkach (gra oferuje dwa pakiety tekstur).

Tryby gry

Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte posiada tryby zarówno dla jednego, jak i wielu graczy, przy czym w ramach tego drugiego mamy także możliwość bawienia się w kooperacji.

Kwestie techniczne

Gra działa na najnowszej wersji silnika Digital Warfare Engine, dzięki czemu zapewnia realistyczną, nie odstającą od współczesnych standardów oprawę graficzną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Gry podobne do Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte

Wymagania wiekowe Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte

12+

Wymagania sprzętowe Il-2 Sturmovik: Battle of Bodenplatte

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5 2.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7770 lub lepsza, 16 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/10 64-bit

Cykl IL-2 Sturmovik poszerzy się o kolejne trzy gry
Cykl IL-2 Sturmovik poszerzy się o kolejne trzy gry

wiadomość18 listopada 2017

Seria realistycznych symulatorów IL-2 Sturmovik doczeka się kolejnych trzech gier: Battle of Bodenplatte (front zachodni II wojny światowej), Flying Circus - Volume I (walki lotnicze I wojny światowej) oraz Tank Crew - Clash at Prokhorovka (starcia pancerne). Niemniej jednak na razie uwaga twórców wciąż jest skupiona na Battle of Kuban.