Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka IHF Handball Challenge 12 (PC)

Piłka Ręczna 12 PC

IHF Handball Challenge 12

IHF Handball Challenge 12 to niezależna gra sportowa studia Neutron Games, traktująca o piłce ręcznej. Gra oferuje zarówno rozgrywki ligowe jak i mecze w ramach mistrzostw świata.

Sportowe | piłka ręczna

PC Windows
Okładka IHF Handball Challenge 12 (PC)

producent: Neutron Games

wydawca: Neutron Games

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28października2011

19stycznia2012

pudełko PL

IHF Handball Challenge 12 to zręcznościowa gra sportowa, w której mamy okazję sprawdzić się w wirtualnych rozgrywkach w piłkę ręczną. Twórcy, studio Neutron Games, przygotowali kilka trybów zabawy, rozbudowany edytor i opcję zabawy w kilka osób.

Uruchamiając IHF Handball Challenge 12 możemy spróbować swoich sił w jednym z kilku rodzajów rozgrywek w piłkę ręczną, wśród których najważniejszymi są Mistrzostwa Świata i zawody ligowe. Te pierwsze pozwalają nam na wzięcie udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu fana tego sportu, jako dowolna z drużyn biorących w nim udział. Twórcy zadbali o odpowiednie licencje i na hale wybiegną gracze o nazwiskach i twarzach odpowiadających rzeczywistości (między innymi takie gwiazdy jak Nikola Karabatić czy zespół reprezentantów naszego kraju ze Sławomirem Szmalem na czele). W przypadku rozgrywek ligowych w momencie premiery gry dostępne były wyłącznie zawody w Niemczech i Hiszpanii, a kolejne mają być dodawane sukcesywnie i dystrybuowane w postaci darmowych patchy.

IHF Handball Challenge 12 oferuje rozbudowane możliwości modyfikacji istniejących drużyn, a nawet umożliwia stworzenie własnej. Kreator zawodników pozwala nam na określenie szczegółowego wyglądu, fryzury, wzrostu i innych cech fizycznych naszych podopiecznych. Jeśli z kolei znudzą się nam potyczki w ramach istniejących trybów zabawy, możemy stworzyć własny konkurs o dowolnych zasadach właściwie od podstaw – określając własne reguły i system meczów. Wraz z postępami w zabawie zbieramy specjalne punkty umiejętności, które rozwijają naszych piłkarzy. W szczególny sposób ich statystyki możemy podnieść przy pomocy specjalnego modułu treningowego.

Oprócz trybu dla pojedynczego gracza Neutron Games umożliwiło również zabawę z innymi użytkownikami. Jest ona możliwa przy jednym komputerze, a jednocześnie przed monitorem mogą siedzieć cztery osoby.

Oprawa graficzna tytułu znacząco odbiega od tego, co oferują np. produkcje sygnowane szyldem EA Sports. Dla największych fanów twórcy przygotowali również dodatkowe opcje premium do wykupienia, dostępne za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej IHF Handball Challenge 12.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 728 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Piłka Ręczna 12

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Piłka Ręczna 12

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 2.4 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza), Windows XP/Vista/7

Piłka ręczna 12 - recenzja gry o szczypiorniaku
Piłka ręczna 12 - recenzja gry o szczypiorniaku

Recenzja 31 stycznia 2012, 13:23

Niestety, IHF: Piłka ręczna 12 to również gra zacofana technicznie. Jakąkolwiek radość z rozgrywki skutecznie niweluje beznadziejna praca kamery. Mimo że twórcy proponują kilka wariantów widoku, to tylko jeden w miarę nadaje się do zabawy, a i tak spisuje się fatalnie. Kamera nie nadąża za kontrami i szaleje w momencie, gdy piłka opuszcza boisko. Wyrzucając ją z narożnika, często nie widzimy, którym zawodnikiem wznawiamy grę. Pod względem wizualnym produkcja Niemców również prezentuje się bardzo biednie – wszystkie cztery projekty hal są brzydkie, a wizerunki zawodników tylko w niektórych przypadkach zgodne z ich rzeczywistymi odpowiednikami. Ciężko też powiedzieć cokolwiek dobrego o animacji – najprościej po prostu przemilczeć ten temat. Tym bardziej dziwią wzięte z kosmosu wymagania – gra potrafi „chrupnąć” w najmniej spodziewanym momencie. Całkiem nieźle prezentuje się za to ścieżka dźwiękowa złożona z dynamicznych, rockowych utworów – piosenek można słuchać również podczas rozgrywki. W sumie to lepsze niż gra w akompaniamencie jęczącej publiczności i głuchych stukotów.