Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka I-Dragon (PC)
OkładkaI-Dragon (PC)

I-Dragon PC

Zabawna gra logiczno-zręcznościowa, w której wcielamy się w tytułowego smoka. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie go przez poszczególne lokacje antycznego świata.

Zręcznościowe

I-Dragon Premiera PC

12czerwca2007

pudełko PL

26lutego2009

producent: GFI Russia wydawca: Russobit-M wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

I-Dragon to ciekawe połączenie platformówki z grą logiczną. Wcielamy się tu w zabawnego Ognistego Stworka, który wędruje po starożytnej Grecji. Naszym zadaniem jest przede wszystkim dotarcie do Ołtarza Ognia. Co ciekawe, cel trzeba osiągnąć w pewnym ograniczonym czasie, a na niektórych poziomach musimy ograniczyć się do określonej liczby kroków.

Podróżując w skórze tytułowego smoka możemy znaleźć i wykorzystać wiele przydatnych przedmiotów. Wśród nich pojawiają się chociażby kryształy, monety, czy magiczne kule. Część z dostępnego asortymentu znacznie zwiększa nasze możliwości, chociaż niektóre mogą przynieść szkodę. Do tej drugiej grupy należą między innymi kule spowolnienia oraz trujące grzybki. Ognista istota ma też pewne specjalne umiejętności – może przywoływać siły natury, żeby przykładowo wypalić blokujące drogę rośliny.

Autorzy przygotowali 40 różnych poziomów naszpikowanych łamigłówkami oraz pułapkami i przedstawiających różne ujęcia mistycznego świata pełnego antycznej architektury, roślin, dróg i wielu przedmiotów. Zwiedzamy między innymi historyczne ruiny oraz tajemniczy labirynt. Pokonując poszczególne lokacje nie możemy zawrócić, aczkolwiek zaimplementowano opcję teleportowania się. Ważnym elementem rozgrywki jest specjalny zegar – dzięki niemu ułożymy lepszy grafik obranej trasy. Często też spotykamy różne mechanizmy oraz starożytne świątynie.

Gra została opracowana w przyjemnej i kolorowej oprawie wizualnej. Na uwagę zasługuje również przyjemna muzyka przygrywająca w tle. Tytuł cechuje się również prostym i intuicyjnym interfejsem oraz sterowaniem. Jednocześnie produkcja nie wymaga mocnego sprzętu i świetnie działa także na słabszych konfiguracjach sprzętowych.

Ostatnia modyfikacja 24 marca 2009

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

I-Dragon cena w dniu premiery: 9,99 PLN

Wymagania wiekowe I-Dragon: Odpowiednia dla każdego wieku.

I-Dragon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB
  • 350 MB HDD
  • Windows 2000/XP