Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Hyper Jam (PC)

Hyper Jam

Multiplayerowa gra akcji z widokiem izometrycznym, inspirowana popkulturą lat 80. Hyper Jam pozwala nie tylko na zabawę z innymi graczami, lecz także na granie w pojedynkę przeciwko AI.

Akcji | science fiction | widok izometryczny | multiplayer | na 2 osoby | indie | podzielony/wspólny ekran

Okładka Hyper Jam (PC)

producent: Bit Dragon

wydawca: Bit Dragon

Strona oficjalna

data premiery gry:

12lut2019

PC XONE PS4

Hyper Jam jest multiplayerową grą akcji, zainspirowaną przede wszystkim przez dzieła popkultury lat osiemdziesiątych XX wieku. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Bit Dragon.

Mechanika

Rozgrywka w Hyper Jam polega na toczeniu dynamicznych i widowiskowych pojedynków na rozmaitych, stosunkowo niewielkich arenach. Obserwując akcję w rzucie izometrycznym, staramy się utrzymać przy życiu, jednocześnie zdobywając punkty za eliminację przeciwników bądź zadawanie im obrażeń; specjalne bonusy przewidziano dla tych, którym uda się pokonać lidera bądź którzy zostaną na polu bitwy jako ostatni.

W trakcie zabawy robimy użytek z rozbudowanego i zróżnicowanego arsenału obejmującego zarówno broń białą (pokroju młotów lub katan), jak i dystansową (na czele z kuszą oraz wyrzutnią rakiet). Poza tym pomiędzy kolejnymi rundami możemy wybrać jeden z kilkunastu perków zwiększających nasz potencjał bojowy (zapewniają one pancerz chroniący przed obrażeniami, przyspieszają ruchy naszej postaci czy choćby podpalają trafionych wrogów; ich efekty nakładają się na siebie). Pierwszeństwo w ich doborze ma przy tym gracz, który poradził sobie najgorzej w danej potyczce, zaś zwycięzca musi zadowolić się tym, co zostało.

Warto mieć na uwadze, że podczas rozgrywki należy mieć się na baczności nie tylko ze względu na zagrożenie ze strony pozostałych uczestników zabawy, lecz również przez niebezpieczeństwa czekające na planszach. Mowa między innymi o krawędzi dachu wieżowca w Miami (której przekroczenie kończy się zgonem) czy choćby o pociągu przejeżdżającym tunelami tokijskiego metra (któremu z tego samego powodu lepiej nie stawać na drodze).

Tryby gry

Hyper Jam stworzono z myślą o multiplayerowej zabawie w towarzystwie maksymalnie trójki graczy. Tytuł pozwala na rozgrywkę zarówno przez Internet (również cross-platformową), jak i na wspólnym ekranie. Gracze bawiący się w pojedynkę mogą natomiast toczyć starcia z botami kontrolowanymi przez AI.

Kwestie techniczne

Hyper Jam posiada barwną, trójwymiarową grafikę. Zmaganiom towarzyszy synthwave’owy soundtrack autorstwa między innymi takich wykonawców, jak Carpenter Brut, Dance With The Dead, Meteor oraz Vulta.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Cena gry w dniu premiery: 46,99 PLN

Gry podobne do Hyper Jam

Klasyfikacja PEGI Hyper Jam

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Hyper Jam

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4430 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 / Radeon RX 570 lub lepsza, 4.5 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-3210 3.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1.5 GB GeForce GTX 480 / 2 GB Radeon HD 7870 lub lepsza, 4.5 GB HDD, Windows 7 64-bit

PC
XONE
PS4