Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWii
Okładka Hooked: Real Motion Fishing (Wii)
OkładkaHooked: Real Motion Fishing (Wii)

Hooked: Real Motion Fishing Wii

Gra podejmująca tematykę wędkarstwa. Do wyboru wiele różnych trybów zabawy, między innymi rozbudowane mistrzostwa. Na uwagę zasługuje także możliwość skorzystania z profesjonalnego kontrolera w postaci wędki.

Sportowe | wędkarstwo | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hooked: Real Motion Fishing Premiera Wii

1grudnia2007

producent: SIMS Co., Ltd. wydawca: Aksys Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Hooked: Real Motion Fishing

Wii Sports

Rapala Tournament Fishing

Rapala Fishing Frenzy

Hooked: Real Motion Fishing jest dość złożonym symulatorem podejmującym tematykę wędkarstwa. Nie jest to pierwsza tego typu produkcja, którą zdecydowano się przygotować z myślą o posiadaczach konsoli Wii. Elementem wyróżniającym Hooked na tle konkurencyjnych pozycji jest innowacyjne sterowanie. Do tego celu możemy wykorzystać Wii-mote’a oraz Nunchuk. Przewidziano też możliwość użycia dodawanej do gry, profesjonalnie wykonanej wędki. Przedmiot ten następnie można połączyć z tradycyjnymi kontrolerami do Wii. Za wydanie Hooked odpowiedzialne jest niewielkie studio developerskie Aksys Games. Firma ta na konsolę Wii opracowała także grę Guilty Gear XX Accent Core.

Z myślą o pojedynczym graczu przygotowano trzy różne tryby zabawy. Zdecydowanie najciekawiej prezentują się mistrzostwa (Tournament Mode), w których przystępujemy do serii turniejów wędkarskich, stając w szranki z innymi mistrzami tego sportu. Ważną rolę odgrywa tu nie tylko ilość, ale i waga złowionych ryb. Tryb Practice pozwala zaznajomić się ze wszystkimi tajnikami gry, ze szczególnym uwzględnieniem nietypowego sterowania. Zadaniem gracza jest symulowanie wykonywania wszystkich podstawowych ruchów – zarzucania wędki czy łapania ryby, która skusiła się na przynętę. Ostatnim z trybów dla pojedynczego gracza jest Time Attack Mode. Oferuje on bardziej zręcznościowe podejście do tematyki łowienia ryb. Nieustannie trzeba bowiem ścigać się z upływającym czasem. Gracz musi zadbać też o odpowiednie wyposażenie, dobierając zarówno wędki, jak i niezbędne przynęty.

Z myślą o sympatykach rozgrywek multiplayer przygotowano także osobny tryb, w którym bawimy się w internecie, rywalizując z innymi graczami.

Ryby łowić możemy w sześciu różnych typach lokacji. Przeważnie są to umiejscowione w malowniczych krajobrazach ogromne jeziora. Jedna z plansz umieszczona jest nawet wewnątrz wypełnionego wodą krateru, który powstał przed wieloma tysiącleciami w wyniku uderzenia meteorytu.

Wizualnie Hooked wypada podobnie do swoich konkurentów. Akcja może być obserwowana z wielu różnych kamer. Zadbano między innymi o ujęcie ukazujące wydarzenia mające miejsce pod powierzchnią wody.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hooked: Real Motion Fishing: Odpowiednia dla każdego wieku.