Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Hollywood Monsters (1997) (PC)

Hollywood Monsters (1997) PC

Klasyczna gra przygodowa z interfejsem point-and-click, przypominająca kultowe produkcje firmy LucasArts. Akcja gry toczy się na zorganizowanej przez znanego producenta filmowego imprezie, na której spotykają się najpopularniejsze hollywoodzkie potwory.

Przygodowe | point-and-click

PC Windows
Okładka Hollywood Monsters (1997) (PC)

producent: Pendulo Studios

inny językinny język

data premiery gry w wersji PC:

31października1997

Hollywood Monsters to klasyczna gra przygodowa z interfejsem point-and-click, wyprodukowana przez hiszpańskie Pendulo Studios, znane wcześniej z gry Igor: Objective Uikokahonia. Tytuł ukazał się na komputerach PC wyłącznie w hiszpańskiej oraz włoskiej wersji językowej. W sieci dostępny jest jednak nieoficjalny patch, zmieniający język gry na angielski.

Akcja gry toczy się na organizowanym przez producenta filmowego Ottona Hanovera balu o nazwie Monster’s Ball, gdzie co roku spotykają się najpopularniejsze filmowe potwory. Na imprezę odbywającą się w mrocznej posiadłości Hanovera trafia dwójka rywalizujących ze sobą dziennikarzy kalifornijskiego czasopisma The Quill. Na miejscu pierwsza pojawia się Sue Bergman, zamierzając udowodnić, że to właśnie ona jest najlepszą reporterką gazety. Niebawem okazuje się, że dziennikarka znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jej odwieczny rywal Ron Ashman zostaje wysłany, aby wyjaśnić okoliczności tajemniczych wydarzeń.

Rozgrywka podporządkowana jest klasycznym regułom gatunku i wykorzystuje zmodyfikowaną wersję popularnego interfejsu SCUMM. Podobnie jak w kultowych produkcjach firmy LucasArts, zabawa sprowadza się do przetrząsania lokacji i wyszukiwania istotnych dla fabuły przedmiotów oraz prowadzenia licznych rozmów z napotykanymi postaciami niezależnymi. Całość okraszona została kolorową, kreskówkową grafiką oraz sporą dawką upiornego poczucia humoru. Świat gry wypełniony jest „zakręconymi” wersjami popularnych filmowych potworów – podczas zabawy spotykamy m.in. wilkołaka żigolaka oraz mumię, która jest bita i terroryzowana przez swą małżonkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Hollywood Monsters (1997)

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Hollywood Monsters (1997)

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Pentium 133 MHz, 32 MB RAM, karta grafiki 2 MB, 500 MB HDD, Windows 95/98/Me/2000/XP