Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Holiday World (PC)
OkładkaHoliday World (PC)

Holiday World PC

Holiday World to strategia ekonomiczna od studia Island Games. W produkcie tym dane jest nam wcielić się w zarządcę kurortu wakacyjnego, a naszym głównym zadaniem – jak w niemal każdym tycoonie - jest zarabianie pieniędzy, pod pretekstem spełniania zachcianek klientów.

Strategiczne | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Holiday World Premiera PC

30lipca2004

pudełko PL

8maja2006

producent: Island Games wydawca: Take 2 Interactive wydawca PL: Nicolas Games Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Holiday World to strategia ekonomiczna od studia Island Games. W produkcie tym dane jest nam wcielić się w zarządcę kurortu wakacyjnego, a naszym głównym zadaniem – jak w niemal każdym tycoonie - jest zarabianie pieniędzy, pod pretekstem spełniania zachcianek klientów. Osobami korzystającymi z naszych usług są tym razem urlopowicze, odwiedzający trzy różnorodne lokacje – ośrodek położony nad morzem, dzikie safari oraz podwodny park rozrywki.

Chcąc zadowolić ponad 30 typów turystów, musimy stworzyć dla nich odpowiednie warunki do egzystencji. Do tego celu służą nam liczne, atrakcyjne budowle – hotele (trzy-, cztero- i pięciogwiazdgowe), restauracje, imitacje piramid, świątynie, a nawet budynki oper. Łącznie możemy postawić na swoim terenie 60 rodzajów gmachów, przyciągających ludzi nie tylko swym wyglądem, ale także funkcjonalnością. Dzięki temu w mig zaspokajamy najczęstsze potrzeby wczasowiczów, które podzielone zostały na pięć kategorii: jedzenie, wypoczynek, rozrywka, sport oraz przygoda. Rzecz jasna, do prawidłowego funkcjonowania naszego ośrodka niezbędny jest również wykwalifikowany personel – architekci, animatorzy, doradcy czy obserwatorzy sprawdzający, jak bawią się nasi klienci. Musimy zadbać ponadto o właściwą komunikację w kurortach, podpisując kontrakt z firmą taksówkową albo wynajmując kilka jeepów do poruszania się po safari.

Holiday World może poszczycić się także wieloma trybami rozgrywki. Prócz kampanii singleplayer, składającej się z 20 scenariuszy, programiści zaproponowali nam również opcje co-operative oraz freeplay, w której nieograniczeni żadnymi poleceniami możemy spokojnie skupić się na budowaniu własnego raju na Ziemi. Najciekawiej przedstawia się jednakże tryb wieloosobowy, gdzie konkurujemy o klientów z innymi graczami, uciekając się niejednokrotnie do nielegalnych metod, jak np. dbanie o złą reklamę rywali albo przeprowadzanie regularnych akcji sabotażowych, mających na celu uszkodzenie infrastruktury wrogich ośrodków.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 167 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Holiday World: Odpowiednia dla każdego wieku.