Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS5XONESwitch
Okładka Hindsight 20/20: Wrath of the Raakshasa (PC)
OkładkaHindsight 20/20: Wrath of the Raakshasa (PC)

Hindsight 20/20: Wrath of the Raakshasa

Nastawiona na podejmowanie wyborów moralnych gra akcji z elementami RPG, w której wcielamy się w bohatera starającego się uratować rodzinne miasto przed najazdem bezwzględnego wroga. Hindsight 20/20 to dzieło niezależnego studia Triple-I Games.

Akcji | TPP | fantasy | elementy RPG | indie | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hindsight 20/20: Wrath of the Raakshasa Premiera

Gry podobne do Hindsight 20/20: Wrath of the Raakshasa

Sacred 3

Stories: The Path of Destinies

Cat Quest

Hindsight 20/20 to trójwymiarowa gra przygodowa z elementami akcji, w której dużą rolę odgrywają podjęte przez nas decyzje. Za tytuł odpowiada niezależne studio Triple-I Games, do którego należą weterani z doświadczeniem przy produkcjach takich jak Star Wars: Old Republic, Guild Wars czy Sucker Punch.

Fabuła

Akcja gry rozgrywa się na terenie dwóch miast wyznających odmienne zasady: pokojowo nastawionego Champaner (którego szeryf odpowiada za śmierć naszego ojca) i zagrażającej mu Gibsonii. W grze wcielamy się w bohatera starającego się uratować swoją rodzinną miejscowość przed tyranią Gibsonii. Czy w tak problematycznych okolicznościach złamiemy zasady miasteczka stroniącego od przemocy i zaczniemy bezwzględnie mordować naszych wrogów? Czy pozostaniemy z nimi w zgodzie i zamiast tego będziemy ich jedynie ogłuszać? Ten, jak i inne wybory moralne czekają na nas w Hindsight 20/20; większość z nich ma słodko-gorzki posmak i wpływa na stosunek mieszkańców do nas, losy obu miasteczek oraz zakończenie.

Mechanika

Hindsight 20/20 to gra nastawiona na przechodzenie jej kilka razy z możliwością podjęcia innych wyborów niż w poprzednich rozgrywkach, mogących doprowadzić nas do jednego z siedmiu dostępnych w grze zakończeń. Pojedyncza rozgrywka zajmuje około 6 godzin.

Hindsight 20/20 to również gra nastawiona na akcję, w której świat obserwujemy zza pleców naszego bohatera i mierzymy się z wieloma przeciwnikami; od nas zależy, w jaki sposób się z nimi rozprawimy. Do wyboru mamy dwie drogi. Jedną z nich jest korzystanie z miecza, którego zadaniem jest zabić. Wiąże się to z walką w stylu hack-and-slash nastawioną na wykonywanie combosów. Drugie podejście z kolei jest bardziej pacyfistycznie, bo broń, z której korzystamy to pałka z paralizatorem, która nie zabija, a jedynie ogłusza przeciwników. Sprawia to, że ci czują się pewniej i są bardziej agresywni wobec nas. Każda ze ścieżek łączy się z wykorzystywaniem unikalnych dla siebie umiejętności.

Oprócz zwykłych przeciwników w grze spotkamy bossów. Ich stosunek do nas różni się również w zależności od poczynionych wyborów. Mogą być z góry nastawieni agresywnie, jedynie bronić swojego honoru, a nawet błagać nas o litość. Każda rozgrywka i różnice z niej płynące sprawiają, że możemy zobaczyć inne niuanse w zachowaniu danego bossa.

Kwestie techniczne

Świat przedstawiony w Hindsight 20/20 stylistyką nawiązuje do kreskówek dla młodszej widowni.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Hindsight 20/20: Wrath of the Raakshasa: 12+

Hindsight 20/20: Wrath of the Raakshasa Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Quad Core 2.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
XONE
Switch
PS4
PS5