Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS2
Okładka Herdy Gerdy (PS2)

Herdy Gerdy PS2

Twój tata mający właśnie stanąć dziś do wielkiego pojedynku pasterskiego, zapadł w tajemniczy sen. Gerdy – musisz sam stanąć w szranki, by zdjąć klątwę i wygrać turniej!

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Herdy Gerdy (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

22lutego2002

22lutego2002

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Herdy Gerdy jest dosyć oryginalną grą. Wcielamy się w rolę Gerdy’ego – młodego chłopca, który musi uratować swego tatę z dziwnego snu, w jaki ten zapadł. Nieszczęście tkwi w tym, ze właśnie w tym dniu ma się odbyć turniej pasterski! To bardzo ważne wydarzenie, a zwycięstwo w nim równa się poważaniu i sławie laureata. Otóż w świecie przedstawionym przez autorów żyją różne rasy zwierzątek. Trzeba jednak najpierw powiedzieć, że świat ten jest bardzo bogato przedstawiony. Co prawda jest podział na levele, ale każdy z nich może pochwalić się sporym obszarem, po którym Gerdy dowolnie może się poruszać. Gerdy jest młodym pasterzem, wiec jego głównym zadaniem będzie doprowadzenie odpowiedniej grupki zwierząt do określonego miejsca. Pamiętacie lemmingi? Cos w tym stylu, tylko ze tu mamy otoczenie 3D, a stworzonka są przeróżne i każda rasa ma swoje własne cechy. Do tego może się na przykład zdarzyć, że jedne polują na drugie. Gerdym możemy poruszać się dowolnie po poziomie, a ponieważ są one całkiem rozległe i zamieszkałe przez zwykłych ludzi, jak i bajkowe stwory – zbliża to grę zdecydowanie do motywów przygodowych. Możemy, bowiem rozmawiać, zdobywać informacje i wykonywać subquesty, zanim przejdziemy do głównych zadań, które na nas ciążą. Grafika jest bardzo przyjemna i mimo, ze nie może pochwalić się bardzo płynną animacja, to jednak mnogość elementów, z których składa się ten świat i pewna doza bajkowości sprawiają, że odczucia są bardzo pozytywne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Herdy Gerdy

odpowiednia dla każdego wieku

Brucevsky Ekspert 23 czerwca 2015

Trzynaście lat po premierze sprawdzam grę, która kiedyś wyróżniała się oprawą i mechaniką zabawą. Czy dzisiaj Herdy Gerdy też warto ograć?

5.5