Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Herald (PC)

Herald PC

Narracyjna przygodówka point-and-click, będąca debiutem niezależnego holenderskiego studia Wispfire.

Przygodowe | point-and-click | indie | alternatywna historia | XIX wiek

PC Windows
Okładka Herald (PC)

producent: Wispfire

wydawca: Wispfire

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16lutego2017

16lutego2017

Steam

Herald to inspirowana dokonaniami studia Telltale Games narracyjna przygodówka point and click, osadzona w alternatywnej rzeczywistości XIX wieku. Gra jest debiutem niezależnego holenderskiego studia Wispfire i powstała przy wsparciu programu Dutch Game Garden, dzięki któremu światło dzienne ujrzały m.in. takie tytuły, jak Reus, Luftrausers czy Awesomenauts.

Fabuła gry zainspirowana została prawdziwymi wydarzeniami, a jej akcja toczy się w roku 1857 – choć zaprezentowana przez autorów wizja świata dość mocno odbiega od obrazu epoki znanego z książek historycznych. W wykreowanym przez nich uniwersum wszystkie zachodnie narody zostały zjednoczone pod flagą imperium, znanego jako Protektorat. Mimo, że wpływy mocarstwa sięgają najdalszych krańców świata, jego potęga zaczyna z wolna przygasać, a rozprzestrzenianie się nowoczesnych idei powoduje, że mieszkańcy kolonii są coraz bliżsi wszczęcia rebelii.

Gracze wcielają się w rolę Devana Rensburga - mężczyzny o mieszanych korzeniach etnicznych, który poszukuje prawdy o swoim pochodzeniu. W celu zrealizowania swego planu, kupuje on bilet na rejs w kierunku Wschodnich Kolonii imperium, zaś podróż tę przyjdzie mu odbyć na pokładzie tytułowego statku HLV Herald, będącego ostatnim wielkim żaglowcem, pozostającym w użyciu. Pasażerowie i załoga statku to prawdziwy mikrokosmos kulturowy, reprezentowany przez osoby różnych ras, religii i narodowości oraz odmiennym statusie społecznym. Wrzucony do tego tygla bohater zmuszony jest do podjęcia szeregu ważnych decyzji, które wpłyną na całe jego przyszłe życie.

Mechanika rozgrywki czerpie z klasycznych przygodówek point-and-click i sprowadza się do eksploracji oraz licznych rozmów z postaciami niezależnymi. W przeciwieństwie do nich, Herald koncentruje się jednak nie na zagadkach logicznych, lecz na samej narracji, ewolucji postaci oraz kwestii wyborów moralnych. Całość oprawiona została w barwną, ręcznie rysowaną grafikę, łączącą elementy technologii 2D i 3D.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4.5 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Herald

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Herald

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 2.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Dual Core 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB Intel HD 4600 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7 64-bit

Zapowiedziano przygodówkę Herald
Zapowiedziano przygodówkę Herald

wiadomość17 grudnia 2014

Studio Wispfire zapowiedziało grę Herald, czyli zainspirowaną produkcjami studia Telltale Games przygodówkę z akcją osadzoną w alternatywnej wersji XIX wieku.