Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hegemony Gold: Wars of Ancient Greece (PC)

Hegemonia Gold PC

Hegemony Gold: Wars of Ancient Greece

Hegemony Gold: Wars of Ancient Greece to rozbudowana strategia czasu rzeczywistego od studia Longbow Digital Arts. Hegemony Gold oferuje 2 nowe kampanie fabularne oraz tryb rozgrywki swobodnej, w którym celem jest podbicie całego antycznego świata.

Strategiczne | starożytność | indie | starożytna Grecja

PC Windows
Okładka Hegemony Gold: Wars of Ancient Greece (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25lutego2011

30marca2012

pudełko PL

Hegemony Gold: Wars of Ancient Greece jest rozszerzoną wersją wydanej w połowie 2010 roku strategi czasu rzeczywistego Hegemony: Philip of Macedon. Tytuł wprowadza do rozgrywki drobne ulepszenia, nowy tryb oraz dodatkowe kampanie i strony konfliktu.

Produkcja została stworzona przez studio Longbow Digital Arts mające do tej pory na koncie dwie gry strategiczne z serii Hegemony, a konkretnie Philip of Macedon oraz Rome: The Rise of Caesar.

Główne zasady rozgrywki nie uległszy większym zmianom. Hegemony Gold: Wars of Ancient Greece nadal w płynny sposób łączy strategię z taktyką, a gracz może w każdej chwili przenieść się z mapy ogólnej w sam środek walk. Zastosowane tutaj rozwiązanie przypomina nieco to znane z R.U.S.E., to znaczy na największym oddaleniu widzimy praktycznie całą krainę, w której toczą się działania wojenne. Oddziały są w tym widoku symbolizowane przez figury całych formacji. Wystarczy jednak pokręcić kółkiem myszy, aby przenieść się bliżej pola bitwy i ujrzeć pojedyncze jednostki. Oprócz dowodzenia wojskami w polu musimy również podbijać miasta i wsie, rozbudowywać je i tworzyć szlaki transportowe. Gra toczy się w czasie rzeczywistym, jednak oferuje możliwość skorzystania z aktywnej pauzy.

Rozszerzoną wersję gry wzbogacono o dwie kampanie fabularne. Dzięki temu oprócz wojsk Filipa Macedońskiego możemy poprowadzić do boju również Ateńczyków i Spartan podczas wojny peloponeskiej. Autorzy dodali też tryb gry swobodnej, w której możemy wybrać jedną z 26 frakcji i dążyć nią do podboju antycznego świata. Twórcy jak zwykle przyłożyli dużą wagę do wiernego odwzorowania ówczesnych wojsk i taktyki dołączając do gry encyklopedię historyczną.

Z zaimplementowanych ulepszeń należy wspomnieć o poprawionej dyplomacji pozwalającej zawierać sojusze z innymi stronami konfliktu oraz lepiej działającym systemie populacji. Posiadacze podstawowej wersji Philip of Macedon nie muszą wykładać na tytuł całej sumy, ale mogą go nabyć za dopłatą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Hegemony Gold: Wars of Ancient Greece

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Hegemonia Gold

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GT lub lepsza), 1 GB HDD, Windows XP/Vista/7