Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hegemony Gold: Wars of Ancient Greece (PC)
OkładkaHegemony Gold: Wars of Ancient Greece (PC)

Hegemonia Gold PC

Hegemony Gold: Wars of Ancient Greece

Hegemony Gold: Wars of Ancient Greece to rozbudowana strategia czasu rzeczywistego od studia Longbow Digital Arts. Hegemony Gold oferuje 2 nowe kampanie fabularne oraz tryb rozgrywki swobodnej, w którym celem jest podbicie całego antycznego świata.

Strategiczne | starożytność | indie | starożytna Grecja

Hegemonia Gold Premiera PC

25lutego2011

pudełko PL

30marca2012

producent: Longbow Digital Arts wydawca: Longbow Digital Arts wydawca PL: Alpha Games Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Hegemony Gold: Wars of Ancient Greece jest rozszerzoną wersją wydanej w połowie 2010 roku strategi czasu rzeczywistego Hegemony: Philip of Macedon. Tytuł wprowadza do rozgrywki drobne ulepszenia, nowy tryb oraz dodatkowe kampanie i strony konfliktu.

Produkcja została stworzona przez studio Longbow Digital Arts mające do tej pory na koncie dwie gry strategiczne z serii Hegemony, a konkretnie Philip of Macedon oraz Rome: The Rise of Caesar.

Główne zasady rozgrywki nie uległszy większym zmianom. Hegemony Gold: Wars of Ancient Greece nadal w płynny sposób łączy strategię z taktyką, a gracz może w każdej chwili przenieść się z mapy ogólnej w sam środek walk. Zastosowane tutaj rozwiązanie przypomina nieco to znane z R.U.S.E., to znaczy na największym oddaleniu widzimy praktycznie całą krainę, w której toczą się działania wojenne. Oddziały są w tym widoku symbolizowane przez figury całych formacji. Wystarczy jednak pokręcić kółkiem myszy, aby przenieść się bliżej pola bitwy i ujrzeć pojedyncze jednostki. Oprócz dowodzenia wojskami w polu musimy również podbijać miasta i wsie, rozbudowywać je i tworzyć szlaki transportowe. Gra toczy się w czasie rzeczywistym, jednak oferuje możliwość skorzystania z aktywnej pauzy.

Rozszerzoną wersję gry wzbogacono o dwie kampanie fabularne. Dzięki temu oprócz wojsk Filipa Macedońskiego możemy poprowadzić do boju również Ateńczyków i Spartan podczas wojny peloponeskiej. Autorzy dodali też tryb gry swobodnej, w której możemy wybrać jedną z 26 frakcji i dążyć nią do podboju antycznego świata. Twórcy jak zwykle przyłożyli dużą wagę do wiernego odwzorowania ówczesnych wojsk i taktyki dołączając do gry encyklopedię historyczną.

Z zaimplementowanych ulepszeń należy wspomnieć o poprawionej dyplomacji pozwalającej zawierać sojusze z innymi stronami konfliktu oraz lepiej działającym systemie populacji. Posiadacze podstawowej wersji Philip of Macedon nie muszą wykładać na tytuł całej sumy, ale mogą go nabyć za dopłatą.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Hegemonia Gold: Odpowiednia dla każdego wieku.

Hegemonia Gold Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GT lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7