Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka HCA - The Ugly Prince Duckling (PC)
OkładkaHCA - The Ugly Prince Duckling (PC)

Brzydkie Książątko: Baśniowe przygody Hansa Christiana Andersena PC

HCA - The Ugly Prince Duckling

HCA – The Ugly Prince Duckling to gra przygodowa z elementami zręcznościowymi, w której poczynania bohatera obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Brzydkie Książątko: Baśniowe przygody Hansa Christiana Andersena Premiera PC

10listopada2006

pudełko PL

7grudnia2006

producent: Guppyworks wydawca: Auran Games wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Brzydkie Książątko: Baśniowe przygody Hansa Christiana Andersena

Runaway: A Road Adventure

Evenings on a farm near Dikanka

Sinbad: In search of Magic Ginger

HCA – The Ugly Prince Duckling to gra przygodowa z elementami zręcznościowymi, w której poczynania bohatera obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Wbrew pozorom nie mamy do czynienia z bezpośrednią adaptacją baśni Hansa Christiana Andersena. Programiści z duńskiego studia Guppyworks, proponują, opowiedzianą w komiksowym stylu, fikcyjną wersję życia młodego pisarza.

Historia dzieje się w Kopenhadze, gdzieś około 1820 roku. Wtedy to, czternastoletni Christian postanawia poszukać pracy. Jego możliwości są poważnie ograniczone przez niską pozycję społeczną, dlatego też nasz bohater szuka szczęścia nawet u krawca. Ten skłonny jest przyjąć młodzika na służbę, jednak dopiero po wykonaniu pewnego zadania, będącego swoistym testem.

Autorzy gry stworzyli specyficzny system rozgrywki nazwany „social gameplay”. Polega on na tym, że postępy w grze, i możliwości naszego bohatera są zależne od jego statusu w społeczeństwie. I tak może się zdarzyć, że ktoś nie będzie chciał z nami w ogóle rozmawiać, albo do niektórych miejsc nie zostaniemy wpuszczeni. W miarę postępów w grze, zdobywając coraz większe uznanie i wyższą pozycję społeczną, otwierają się nowe lokacje i możliwości. W ten sposób zyskujemy możliwość wykonania najważniejszego zadania czyli ocalenia księżniczki przed małżeństwem ze złym trollem. Ów stwór, przemierzający świat pod postacią złowrogiego Mr. Schwartza, rozsiewa mrok wszędzie gdzie się pokaże. Jedynym sposobem na powstrzymanie go, jest odnalezienie zaginionego krzesiwa, zdolnego przywrócić światła na ulicach.

Jak widać nawiązań do znanych baśni Andersena nie brakuje. Podobnie rzecz ma się z postaciami bohaterów niezależnych (sterowanych przez sztuczną inteligencję). Duża część, z około sześćdziesięciu osób, z którymi mamy do czynienia, została zapożyczona z dzieł pisarza. Ciekawy jest sposób interakcji z tymi postaciami: otóż wszystkie dialogi są jednostronne. Christian ogranicza się jedynie do słuchania, samemu nie wypowiadając żadnych kwestii.

HCA – The Ugly Prince Duckling pozwala graczom na sterowanie przebiegiem akcji przy pomocy myszki i sprawdzonego interfejsu point & click lub też po prostu klawiatury. Istotną rolę w grze odgrywa konieczność gromadzenia zapasów gotówki ułatwiających czynienie postępów w grze. Bardzo pomocnym narzędziem jest dziennik, w którym zapisywane są najważniejsze informacje.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 70 głosów czytelników.

Brzydkie Książątko: Baśniowe przygody Hansa Christiana Andersena cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Wymagania wiekowe Brzydkie Książątko: Baśniowe przygody Hansa Christiana Andersena: Odpowiednia dla każdego wieku.

Brzydkie Książątko: Baśniowe przygody Hansa Christiana Andersena Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 950 MB HDD
  • Windows 2000/XP