Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka Hawk Kawasaki Racing (PS2)

Hawk Kawasaki Racing PS2

Gra podejmująca tematykę wyścigów motocyklowych. Zasiadamy za sterami maszyn produkowanych przez tytułową japońską firmę. Ścigamy się na kilkunastu różnych torach.

Wyścigi | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Hawk Kawasaki Racing (PS2)

producent: Kuju Entertainment

wydawca PL: IQ Publishing

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

17listopada2006

17listopada2006

pudełko PL

Hawk Kawasaki Racing to gra wyścigowa, w której zasiada się za sterami różnorakich motocykli. Produkt ten opracowano wyłącznie na konsolę PlayStation 2, a za jego przygotowanie odpowiedzialne jest studio developerskie Kuju Entertainment, znane też za sprawą takich ścigałek jak Lotus Challenge czy GT-R 400.

Zgodnie z tym co może sugerować sam tytuł, główną atrakcję stanowi możliwość przetestowania jednego z kilkudziesięciu motocykli sprzedawanych przez japońską firmę Kawasaki. W sumie w omawianej grze zawartych zostało trzydzieści różnych maszyn. Motocykle podzielono na dwie zasadnicze grupy. Główną kategorię stanowią maszyny typu Superbike (16 motocykli), wśród których nie zabrakło między innymi obdarzonego potężną mocą modelu ZX-10R. Na drugą grupę (14 motocykli) składają się z kolei motocykle typu Super Sidecar, rzadko spotykane w rzeczywistości. Są to bowiem maszyny z dołączanymi przyczepami, w których zasiada drugi członek danego zespołu. Dostępne motocykle pojawiają się w wersjach seryjnych lub stuningowanych na potrzeby konkretnych wyścigów. Wiele z nich należy sobie ponadto odblokować.

Zawody rozgrywane są w ośmiu głównych typach środowisk, lecz zazwyczaj ma się do czynienia z typowymi torami wyścigowymi. W grze zawarto czternaście podstawowych tras, aczkolwiek każdą z nich można też pokonywać w odwrotną stronę, co podwaja liczbę dostępnych torów. Wachlarz dostępnych trybów zabawy prezentuje się dość standardowo. Gracz może przede wszystkim przystępować do pojedynczych prób czasowych oraz wyzwań, choć nie zabrakło również pełnego sezonu wyścigowego. Oprócz tego opisywana ścigałka oferuje multiplayer z akcją rozgrywaną na podzielonym ekranie. Oprawa wizualna Hawk Kawasaki Racing prezentuje średni poziom wykonania. Na uwagę zasługuje opcja startowania przy zróżnicowanych warunkach pogodowych, między innymi w deszczu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Hawk Kawasaki Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Hawk Kawasaki Racing

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB