Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360
Okładka Hardwood Spades (X360)

Hardwood Spades X360

Hardwood Spades to pozycja, traktująca o jednej z bardziej popularnych gier karcianych, występującej też pod nazwą Piki. Powstała ona pod koniec lat trzydziestych XX w. w USA.

Logiczne | hazardowe | karciane | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Hardwood Spades (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

2grudnia2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hardwood Spades to pozycja, traktująca o jednej z bardziej popularnych gier karcianych, występującej też pod nazwą Piki. Powstała ona pod koniec lat trzydziestych XX w. w USA. Niniejszy tytuł dostępny jest dla posiadaczy konsoli Xbox 360 w ramach usługi Xbox Live Arcade, pozwalającej na pobieranie z Internetu rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za uiszczeniem odpowiedniej opłaty.

W Spades udział biorą zazwyczaj cztery osoby, z czego te siedzące naprzeciwko siebie stanowią parę. W zabawie wykorzystuje się standardową talię (atutem są piki), rozdzielaną pomiędzy zawodników. Każdy z nich otrzymuje po 13 kart i deklaruje ile lew weźmie. Użytkownicy wykładają na stół kolory i sprawdzają, kto zagrał najwyżej lub przebił atutem. Za wszelką cenę należy wystrzegać się asa pik. Punkty plusowe i minusowe przyznawane są w zależności od przewidzianych i wziętych lew. Zwycięża ta para, której wynik jako pierwszy osiąga pułap pięciuset.

Developerzy zaoferowali kilka sposobów na doskonałą rozrywkę. Gracz sprawdzić może swoje umiejętności w starciu ze Sztuczną Inteligencją lub żywymi przeciwnikami online. W tym trybie użytkownicy wysyłają do siebie emotikony, wyrażające ich aktualny nastrój. Ponadto zaimplementowano szereg opcji, dodatkowo uatrakcyjniających niniejszą pozycję. Dowolnie zmienia się wirtualne środowisko, kolor stołu oraz wygląd kart.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Hardwood Spades

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Hardwood Spades

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Kolejna obniżka cen gier z Xbox LIVE Arcade

wiadomość25 września 2007

Posiadacze X360 nie powinni spodziewać się, że jutro do oferty Xbox LIVE Arcade dołączą nowe tytuły. Zamiast tego Microsoft postanowił udostępnić kilka gier w niższej niż do tej pory cenie. Promocja ma charakter czasowy i potrwa przez tydzień, począwszy od drugiej w nocy w środę.