Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Gungrave: Overdose (PS2)
OkładkaGungrave: Overdose (PS2)

Gungrave: Overdose PS2

Gungrave: Overdose to druga część gry akcji wydanej w 2002 roku przez firmę SEGA. Za jej stworzenie odpowiada firma RED Entertainment, która zadbała, by nikt nie nudził się przy zabawie.

Akcji | FPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gungrave: Overdose Premiera PS2

20stycznia2005

pudełko PL

6czerwca2005

producent: RED Entertainment wydawca: Mastiff wydawca PL: IQ Publishing Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Gungrave: Overdose

Blood Will Tell

Spawn: Armageddon

Rez

Gungrave: Overdose to druga część gry wydanej w 2002 roku przez firmę SEGA. Za jej stworzenie odpowiada firma RED Entertainment.

Overdose to typowa gra akcji, gdzie najważniejsze jest parcie przed siebie i eksterminacja wrogów. W trakcie zabawy można sobie odpuścić myślenie – najważniejsze jest za to szybkie pociąganie za spust broni. Rozgrywka przedstawiona jest zza pleców bohatera. Akcja gry jest jeszcze bardziej dynamiczna i ekscytująca niż w części pierwszej.

Za fabułę i szkic postaci odpowiadają Yasuhiro Nightow, znany z prac nad anime „Trigun”, oraz Kosuke Fujishima („Sakura Wars”). Do Grave’a, bohatera pierwowzoru, dołączają Rocketbilly Redcadillac i Juji Kabane. Wybór charakteru nie ma jednak większego znaczenia na przebieg zabawy. Od obranego bohatera zależy jedynie przebieg treningu. Przez 12 poziomów walczymy z różnymi mrocznymi, czarnymi charakterami, jak na przykład sadystycznym królem narkotykowym i jego rzezimieszkami.

Graficznie Gungrave: Overdose prezentuje się przeciętnie. Ciekawie wyglądają jednak komiksowe przerywniki, przyjemność sprawia także możliwość niszczenia otoczenia. Muzykę do gry skomponował Tsuneo Imahori, który doświadczenia nabierał przy anime „Trigun” i „Hajime No Ippo”.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gungrave: Overdose

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.