Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Growbot (PC)
OkładkaGrowbot (PC)

Growbot PC

Growbot to urocza gra przygodowa opowiadająca historię małego robota wyruszającego w podróż po biopunkowej stacji kosmicznej, by ocalić swój dom. Oprawa graficzna tego tytułu nasuwa skojarzenia z popularnym Machinarium i innymi grami studia Amanita Design.

Przygodowe | point-and-click | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Growbot Premiera PC

wrzesień2021

Steam

wrzesień2021

producent: Wabisabi Play wydawca: Application Systems Heidelberg Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Growbot to stworzona przez angielskie studio Wabisabi Play dwuwymiarowa gra przygodowa typu point and click, w której poznajemy losy sympatycznego robota starającego się uchronić swój dom przed niszczycielską mocą kryształów.

Fabuła

Historia ukazana w grze skupia się na losach Nary, tytułowego growbota, który odbywa trening umożliwiający awans na kapitana. Pewnego dnia jego dom zostaje zainfekowany przez rozrastające się kryształy, rozmnażające się tak szybko, że stanowią prawdziwe zagrożenie dla całej stacji. Dzielny robot postanawia wyruszyć w podróż, by uratować swój sielankowy dom, a kluczem do sukcesu jest magiczna moc roślin.

Mechanika

Growbot to dwuwymiarowa gra przygodowa typu point and click. Inspiracją do jej stworzenia było wydane na początku lat 90 LOOM oraz rodzime Machinarium.

Świat przedstawiony w Growbot to połączenie klasycznych rozwiązań znanych z przygodówek. Wchodzimy w interakcję z przedmiotami i za ich pomocą rozwiązujemy zagadki, a także napotykamy urocze NPC-ów (w tym puszystego stworka z galaktyką na brzuchu), rozwikłujemy łamigłówki środowiskowe i muzyczne.

Wszystko to na tle sielankowych i ręcznie rysowanych lokacji, pełnej dzikiej fauny i flory. Odpowiada za nie znana ilustratorka Lisa Evans, specjalizująca się w baśniowej i onirycznej stylistyce. Z kolei muzyka skomponowana została przez Jessicę Fichot.

Kwestie techniczne

Gra stworzona została na silniku Unity.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Growbot: Odpowiednia dla każdego wieku.

Growbot Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 1.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows XP