Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCXONESwitch
Okładka Giraffe and Annika (PS4)

Giraffe and Annika

Giraffe and Annika to trójwymiarowa gra przygodowa, w której gracze wcielają się w Annikę – dziewczynę o kocich uszach, która eksploruje tajemniczą wyspę Spika. Za stworzenie tytułu odpowiada Atelier Mimina.

Przygodowe | TPP | fantasy | platformówki 3D | elementy zręcznościowe | przygodowe gry akcji

Okładka Giraffe and Annika (PS4)

data premiery gry:

18lut2020

PC

25sie2020za 17dni

PS4 Switch

2021

XONE

Giraffe and Annika jest trójwymiarową grą przygodową. Gracze wcielają się w niej w Annikę – dziewczynę o kocich uszach, która eksploruje niezwykłą wyspę Spika i stara się odzyskać utracone wspomnienia. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiadają firmy Atelier Mimina oraz Unties.

Mechanika

Pod względem mechaniki rozgrywki Giraffe and Annika jest dość typową przygodową grą akcji w trójwymiarze. Obserwując rozgrywkę z perspektywy trzeciej osoby (TTP – widok zza pleców), gracz kontroluje dziewczynę i eksploruje otoczenie, zbiera przedmioty, rozmawia z napotkanymi postaciami, a także walczy z przeciwnikami. Produkcja studia Atelier Mimina korzysta z nietypowego, opartego o muzykę systemu walki. Na końcu każdego rozbudowanego lochu czeka nas starcie z potężnym bossem. Eksplorując lokacje musimy także uważać na niebezpieczne pułapki – np. toczące się lub spadające kamienie. Celem gry jest przejście wszystkich poziomów i poznanie fabuły, która jest przedstawiana głównie za pośrednictwem rysowanych, komiksowych plansz.

Tryby gry

Gra Giraffe and Annika posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Giraffe and Annika działa w oparciu o silnik Unreal Engine 4. Produkcja posiada trójwymiarową oprawę graficzną, która prezentuje się przyzwoicie. Świat gry wyróżnia się charakterystyczną, baśniową atmosferą. Postacie zaprojektowano w mangowym stylu – tym samym, w którym wykonane są przedstawiające fabułę i częściowo animowane, komiksowe plansze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Giraffe and Annika

Wymagania wiekowe Giraffe and Annika

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Giraffe and Annika

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-6600 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 / 3 GB Radeon R9 280 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon R7 360 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7

PC
PS4
Switch
XONE