Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PSV
Okładka Gintama Rumble (PS4)
OkładkaGintama Rumble (PS4)

Gintama Rumble

Trójwymiarowa produkcja akcji, inspirowana seriami Samurai Warriors oraz Dynasty Warriors, która oparta została na Gintamie, a więc popularnej satyrycznej mandze sci-fi oraz jej adaptacji anime.

Akcji | TPP | science fiction | hack'and'slash | manga i anime | humorystyczne | samuraje | slasher | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gintama Rumble na PS4 i PSV to trójwymiarowa gra akcji, inspirowana seriami Samurai Warriors oraz Dynasty Warriors, która rozgrywa się w Japonii podbitej przez kosmicznych najeźdźców. Produkcja została przygotowana przez firmę Bandai Namco. Gintama Rumble to adaptacja satyrycznej mangi Gintama, autorstwa Hideakiero Sorachiego. Jest ona nieprzerwanie wydawana od 2003 roku w magazynie Weekly Shonen Jump, tym samym, w którym narodziły się komiksy, takiej jak Dragonball, One Piece, My Hero Academia czy Naruto. Gintama nigdy nie zyskał takiej popularności, jak wymienione tytuły, ale posiada wierną rzeszę fanów na całym świecie, doceniających humor serii oraz jej bohaterów. Na przestrzeni lat manga doczekała się kilkusetodcinkowego serialu anime, aktorskiego filmu kinowego, a także całej masy gadżetów.

Fabuła

Akcja Gintama Rumble rozgrywa się w alternatywnej wersji XIX-wiecznej Japonii. Ziemia została w niej skolonizowana i podbita przez kosmitów. W wyniku niespodziewanej inwazji ludzie oraz obcy z rożnych stron galaktyki zaczęli żyć ze sobą wspólnie w Tokio, które zamieniło się w metropolię łączącą tradycję z futurystyczną technologią. Główny bohater tytułu to Gintoki Sakata, były samuraj i weteran walki z kosmicznymi najeźdźcami, który wraz z dwójką przyjaciół prowadzi niewielką firmę, zajmującą się pomocą przeróżnym osobom w potrzebie. Świat stworzony na potrzeby Gintamy jest humorystyczno-staryczną wersją współczesnej Japonii. Gra wyśmiewa także klasyczne samurajskie opowieści z epoki Edo oraz popularne fabularne klisze znane z komiksów, filmów i seriali.

Gintama Rumble posiada dwa tryby fabularne. Pierwszy z nich adaptuje kluczowe momenty mangi, a następnie zamyka je w ośmiu rozdziałach gry. Drugi oferuje krótszą, ale oryginalną historię. Bohaterowie biorą w niej udział w walce o dwanaście magicznych kul spełniających życzenia, które pojawiły się w tajemniczych okolicznościach w Tokio. Jako bonus, twórcy dodali do gry także poboczne scenariusze, pozwalające nam lepiej poznać drugoplanowych bohaterów.

Mechanika

Mechanika i przebieg rozgrywki w Gintama Rumble do złudzenia przypomina serie Dynasty Warriors oraz Samurai Warriors, stworzone przez studio Omega Force. Tytuł jest trójwymiarowym slasherem, w którym kontrolujemy wybranego bohatera, obserwując jego akcje z perspektywy trzeciej osoby. Nasze zadanie sprowadza się do widowiskowej walki z wrogami oraz bossami. Podobnie jak w Dynasty Warriors, nacisk położony jest na walkę z dziesiątkami przeciwników naraz. Zabawa rozgrywa się na obszernych mapach, przedstawiających kluczowe miejsca znane z komiksów. Zostały one podzielona na sektory, które odbijamy po wyeliminowaniu wszystkich oponentów znajdujących się w ich obrębie.

Każda postać dysponuje unikalnym stylem walki oraz specjalnymi atakami. Bohaterowie opisani są szeregiem statystyk. Rozwijamy je zdobywając punkty doświadczenia za wykonanie misji. W walce pomagają nam także postacie pełniące rolę asystentów, których możemy przyzywać w wybranym momencie potyczek.

Poza wspomnianymi trybami fabularnymi i dodatkowymi scenariuszami, Gintama Rumble posiada także moduł dowolnej walki, w którym wybieramy ulubioną postać, mapy oraz misje.

Kwestie techniczne

Gintama Rumble posiada kolorową trójwymiarowa oprawę graficzną, która wykonana została w technice cel-shading, przybliżającą wygląd tytułu do jej animowanego odpowiednika. Podczas rozgrywki usłyszymy wiele godzin dialogów nagranych przez aktorów związanych z serialem anime.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Gintama Rumble: 16+

PS4
PSV