Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPCXONEPS4
Okładka Gift of Parthax (Switch)

Gift of Parthax

Gift of Parthax to zręcznościowa gra 2D, w której wcielamy się w maga starającego się uratować przyjaciela. By tego dokonać, należy rozwijać swoje umiejętności, walcząc z licznymi przeciwnikami na arenie. Tytuł stworzyło Foldergeist Studios z Danii.

Akcji | fantasy | 2D | top-down | indie

Okładka Gift of Parthax (Switch)

data premiery gry:

12wrz2018

PC

21sie2019

XONE

Gift of Parthax to pierwsza gra Foldergeist Studios z Danii. Firma została założona przez kilku studentów, którzy w ciągu sześciu tygodni stworzyli prostą produkcję zatytułowaną Battle Mages. W późniejszym czasie wyewoluowała ona w opisywaną komercyjną wersję, m.in. dzięki wsparciu wydawcy 1C Company.

Mechanika

Gift of Parthax jest dwuwymiarową produkcją typu top-down, czyli grą, w której akcja obserwowana jest z kamery umieszczonej nad niewielką planszą. Gracze wcielają się w maga Arifa, który chce ocalić swego przyjaciela. By tego dokonać, musi stać się niezwykle potężny, co może mu się udać tylko poprzez walkę na arenie. Naszym zadaniem jest przetrwanie szeregu potyczek z przeważającymi siłami wroga.

Teren działań jest bardzo mały, więc podczas walki cały czas musimy być w ruchu i omijać przeciwników oraz ich ataki, jednocześnie samemu rzucając zaklęcia, np. małą burzę z piorunami czy ostre kamienie. Nowe ataki zdobywamy podczas przygody, wykonując określone zadania. Natomiast przed kolejnymi potyczkami wybieramy i modyfikujemy czary. W walce pomagają nam runy, czyli specjalne artefakty, dzięki którym możemy mieć np. szanse na zamienienie wroga w kurczaka. W trakcie potyczki musimy ponadto pamiętać o korzystaniu z napojów leczących i uzupełniających manę.

Kwestie techniczne

Warstwa wizualna Gift of Parthax nie zachwyca, ale też nie odrzuca. Produkcja została stworzona przy wykorzystaniu popularnej technologii Unity i techniki pixel art, ale jest dość oszczędna – brakuje chociażby większego zróżnicowania przeciwników czy zniszczalnych elementów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Gift of Parthax

Wymagania wiekowe Gift of Parthax

12+

Wymagania sprzętowe Gift of Parthax

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 2.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7950 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7/8.1/10
Minimalne: Dual Core 1.66 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD 5000 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7

PC
XONE
PS4
Switch