Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PS1PSPPSV
Okładka GEX 3: Deep Cover Gecko (PS3)
OkładkaGEX 3: Deep Cover Gecko (PS3)

GEX 3: Deep Cover Gecko

Trzecia odsłona serii gier platformowych o przygodach zgryźliwego gekona. Podobnie jak poprzedniczka, ta produkcja również utrzymana jest w humorystycznym tonie i otwarcie parodiuje inne dzieła popkultury.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | humorystyczne | PSOne Classics

Kolekcja gier
Obserwuj grę

GEX 3: Deep Cover Gecko Premiera

23mar1999

PS1

1paź2009

PS3 PSP

28sie2012

PSV

Opracowana przez doświadczone studio Crystal Dynamics, tworzące gry od 1993 roku, kontynuacja przygód sympatycznego gekona o ciętym języku. Gex 3 to platformówka 3D, która bazuje na sprawdzonych mechanikach i nie przynosi rewolucyjnych zmian w sposobie zabawy w stosunku do innych reprezentantów gatunku.

Fabuła

Gex dowiaduje się, że jego ukochana, agentka Xtra, która stoi na czele jednostki specjalnej do walki z telewizyjnym terroryzmem, została uprowadzona. Szybko okazuje się, że wpadła w ręce dawnego wroga gekona, Reza. Heros nie zastanawia się długo i ponownie wyrusza do wymiaru telewizyjnego, by odbić kobietę z rąk kryminalisty.

Mechanika

Pod względem mechaniki Gex 3 nie odbiega od standardów wytyczonych przez inne platformówki 3D oraz poprzednią część cyklu. Ponownie gracze trafiają na nawiązujące do różnych filmowych produkcji mapy, na których muszą stawić czoła napotkanym przeciwnikom i wyzwaniom zręcznościowym. Celem eksploracji jest zebranie określonej liczby znajdziek, dzięki którym możliwe jest odblokowanie przejścia do kolejnego świata. W trzeciej części przygód rozszerzeniu uległ wachlarz umiejętności bohatera, który może teraz używać rozmaitych środków transportu, w rodzaju czołgu, osła czy deski snowboardowej. W niektórych etapach przyjdzie mu też zdobyć dodatkowe moce, dzięki którym może szybować lub pluć ogniem. Nowinką w Deep Cover Gecko jest obecność pobocznych grywalnych postaci, którymi gracz może pokierować na etapach bonusowych.

Kwestie techniczne

Gex 3: Deep Cover Gecko to trójwymiarowa, kolorowa platformówka, która utrzymana jest w humorystycznej stylistyce. Twórcy sparodiowali m.in. westerny, filmy gangsterskie czy japońskie animacje. Produkcję wyróżnia spora liczba wstawek FMV, w których obok wirtualnych postaci występuje także modelka Playboya i aktorka znana m.in. ze Słonecznego Patrolu, Marliece Andrada.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe GEX 3: Deep Cover Gecko: 12+

GEX 3: Deep Cover Gecko Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
PSP
PSV
PS1