Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPPSVPS3
Okładka GEX 3: Deep Cover Gecko (PSP)

GEX 3: Deep Cover Gecko

Cyfrowa reedycja trzeciej części przygód sympatycznego gekona Gexa. W tej odsłonie nasz bohater będzie musiał ostatecznie rozprawić się ze swym odwiecznym wrogiem Rezem, który tym razem porwał znaną z poprzedniej części serii Agentkę Xtra.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka GEX 3: Deep Cover Gecko (PSP)

data premiery gry:

1paź2009

PS3 PSP

28sie2012

PSV

Gra ukazała się pierwotnie w roku 1999 na konsoli PlayStation i dostępna jest wyłącznie w formie cyfrowej, w ramach usługi PSOne Classics.

GEX 3: Deep Cover Gecko to trzecia część przygód sympatycznej jaszczurki o imieniu Gex, która podróżuje przez wirtualne światy stawiając czoła odwiecznemu antagoniście – złowrogiemu Rezowi. Tytuł opracowany został ponownie przez studio Crystal Dynamics. W odróżnieniu od poprzednich odsłon serii, które ukazały się także na PC, „trójka” wydana została wyłącznie na konsolach PS One i Nintendo 64 (oraz w wersji dwuwymiarowej na Game Boyu Color).

W Deep Cover Gecko nasz jaszczurowaty bohater przenosi się ponownie do świata filmów i programów telewizyjnych. Tam Gex będzie musiał zmierzyć się w ostatecznej walce z Rezem, jednak tym razem jego zadanie będzie znacznie delikatniejsze. Ofiarą szaleńca padła bowiem także znana z drugiej części gry Agentka Xtra – szefowa specjalnego oddziału TV Terrorist Defense Unit. Dlatego po raz pierwszy w historii serii, nasz protagonista skorzysta także z usług przyjaciół: kuzyna imieniem Cuz, czerwonego dinozaura Rexa oraz lokaja Alfreda Żółwia. W ich postacie wcielimy się w bonusowych etapach gry.

Pod względem mechaniki, GEX 3 nie odbiega w znacznym stopniu od rozwiązań, znanych z poprzedniczki, choć sama rozgrywka uległa niewielkim zmianom. Podczas zabawy nie zbieramy już wszystkiego, co znajdziemy na swej drodze, koncentrując się wyłącznie na owadach. Każde 100 owadów wynagradzane jest pilotami, niezbędnymi do dalszego postępu rozgrywki. Rozszerzeniu uległ także wachlarz umiejętności bohatera. Gex może teraz używać rozmaitych środków transportu, w rodzaju czołgu, osła czy deski snowboardowej. W niektórych etapach przyjdzie mu też pluć ogniem bądź lodem oraz pływać i szybować.

W kwestii oprawy GEX 3: Deep Cover Gecko prezentuje się znacznie lepiej, niż poprzednia odsłona cyklu. Grafika gry utrzymana jest w podobnym stylu, jednak odznacza się wyraźnie wyższą rozdzielczością. Prócz tego w grze pojawia się całkiem sporo filmowych przerywników FMV. Jedną z atrakcji jest także pojawienie się modelki Playboya Marliece Andrady, która wcieliła się w rolę Agentki Xtra.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe GEX 3: Deep Cover Gecko

12+

Wymagania sprzętowe GEX 3: Deep Cover Gecko

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
PSP
PSV