Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Genesis (PC)

Genesis

Genesis to klasyczny przedstawiciel gatunku MOBA. Ta osadzona w realiach science fiction gra pozwala graczom na toczenie potyczek w trybie 5 vs 5. Za produkcję i wydanie odpowiada studio Rampage Games.

Akcji | science fiction | MOBA | zagraj za darmo | widok izometryczny | sieciowe | multiplayer

Okładka Genesis (PC)

data premiery gry:

14sie2019

PS4

2020

PC

Genesis to osadzona w klimatach science fiction produkcja zaliczana do gatunku MOBA. W czasie zabawy gracz obejmuje kontrolę nad jednym z dostępnych bohaterów i bierze udział w drużynowych meczach 5 vs 5. Za produkcję odpowiada studio Rampage Games.

Fabuła

Historia ukazana w Genesis ma miejsce w 2332 roku. Wszechświat poszerza się znacznie szybciej niż wcześniej sądzono i zostanie rozerwany na strzępy w przeciągu najbliższych stuleci. Zjawisko to zostało odkryte przez naukowców w ZPT Corporation i wkrótce stało się znane wszystkim rasom wszechświata, które zdecydowały się połączyć swoje siły, by znaleźć rozwiązanie. Poszukiwaniom przewodzą Ludzie, którzy zlokalizowali artefakt pozostawiony po Wielkim Wybuchu. Jest to pierwotna wyrwa w czasoprzestrzeni, którą można wykorzystać jako bramę prowadzącą poza Wszechświat.

Jak we wszystkich produkcjach tego typu, fabuła jest tu tylko dalekim tłem dla rozgrywki.

Mechanika

Genesis to gra skupiająca się na rozgrywkach wieloosobowych. Gracze przejmuje kontrolę nad jednym z 28 bohaterów podzielonych na sześć klas, nazwanych Tank, Assassin, Psionic, Support, Warrior i Marksman. Wśród dostępnych herosów znaleźć można między innymi greckiego boga Zeusa oraz postać sterowaną przez dwie osoby w kooperacji.

W czasie meczów pola walki ulegają dynamicznym zmianom, co wymusza stałe dostosowywanie się do nowych warunków. Na arenach tworzą się różnego rodzaju anomalie, między innymi burze geomagnetyczne.

Tryby gry

Genesis oferuje dwa warianty zabawy. Pierwszym z nich jest PvP, gdzie gracze toczą bitwy 5 vs 5. Mecze prowadzone są, dopóki jedna z drużyn nie zabije odpowiedniej liczby przeciwników lub zniszczy centralny rdzeń drugiej ekipy.

Drugim wariantem zabawy jest PvE. W tym przypadki gracze otrzymują kampanię fabularną, składającą się z szeregu zadań o rosnącym poziomie trudności.

Kwestie techniczne

Genesis działa na silniku Unreal Engine 4, a twórcom udało się uzyskać bardzo szczegółowe otoczenie oraz modele postaci. Umożliwiło to także uzyskanie zmiennych warunków pogodowych.

Sterowanie w Genesis zostało dostosowane do padów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-10  

Klasyfikacja PEGI Genesis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
PC