Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Gears of War Triple Pack (X360)
OkładkaGears of War Triple Pack (X360)

Gears of War Triple Pack X360

Triple Pack to zbiorcze wydanie gier z serii Gears of War. Zestaw ten zawiera pierwszą i drugą cześć tej strzelanki oraz All Fronts Collection, czyli dodatek do drugiej części.

Akcji | TPP | science fiction | TPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gears of War Triple Pack Premiera X360

15lutego2011

producent: Epic Games wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Seria Gears of War stworzona została przez producenta odpowiedzialnego za legendarny Unreal. Cliff Bleszinski, bo to właśnie o nim mowa, za pomocą dwóch części GoW powrócił na piedestał producentów gier komputerowych przy okazji reanimując skostniały nieco gatunek TPP.

W obu tytułach wchodzących w skład tego zestawu wcielamy się w postać Marcusa Fenixa, bezkompromisowego żołnierza walczącego z hordami obcych. W pierwszej części rzuceni zostajemy w sam środek konfliktu z wrogo nastawioną rasą. Bohater próbując ratować swojego ojca musi opuścić posterunek, za co zostaje pozbawiony honorów i wtrącony do więzienia. Na całe szczęście atakujący planetę kosmici na cel ataku obrali sobie właśnie placówkę w której przetrzymywany jest Marcus. Z pomocą przyjaciół zdegradowany żołnierz ucieka z aresztu i rusza pomścić śmierć swojego ojca oraz, przy okazji, zniszczyć wrogo nastawioną cywilizację Locustów.

Drużyna powraca w drugiej części, by po raz kolejny zmierzyć się z przybyszami z kosmosu. Po początkowej klęsce, siły ludzi przystępują do kontrataku, by raz na zawsze pozbyć się najeźdźcy. Na naszej drodze piętrzą się nowe problemy. Obcy tworzą mutanty z ludzkich zwłok, a jednemu z naszych kolegów musimy pomóc odszukać zaginioną gdzieś w wojennej zawierusze żonę. Druga część kończy się ogromną bitwą pod Jacinto, które jest ostatnim bastionem ludzkości na ogarniętej wojną planecie.

Trzecia część Triple Pack, czyli All Fronts Collection, to wydawnictwo zawierające dziewiętnaście map przeznaczonych do trybu dla wielu graczy. Zestaw ten sam w sobie jest zbiorem - w jego skład wchodzą wszystkie wydane wcześniej DLC z mapami: Flashback, Combustible, Snowblind i Dark Corners. Fani trybu single player znajdą tu także Road to Ruin, czyli dodatkową kampanię. Łącznie w skład całego zestawu wchodzi więc trzydzieści osiem map i sześćdziesiąt jeden rozdziałów kampanii.

Rozgrywka w obu częściach Gears of War polega na eksterminacji kolejnych przeciwników. Cechą charakterystyczną serii jest system osłon, zapewniających bohaterowi ochronę przed ogniem przeciwnika. Nasz podstawowy karabin jest także wyposażony w piłę, które świetni sprawdza się podczas starć na krótkim dystansie. Oczywiście nie zabrakło miejsca na inne rodzaje broni palnej - znajdziemy tu także karabin snajperski, wyrzutnię rakiet czy karabin wielolufowy.

Tryb multiplayer w pierwszej odsłonie serii oferuje trzy typy rozgrywki, będące wariacjami klasycznego deathmatchu oraz king of the hill. Druga część GoW przynosi spore zmiany dla fanów internetowych potyczek. Dodano cztery nowe tryby oraz możliwość gry w kooperacji. Do dziesięciu podniesiono także limit graczy mogących jednocześnie przebywać na serwerze. Usprawniono system odpowiedzialny za wyszukiwanie meczów.

Akację obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami prowadzonej postaci. Za post-apokaliptyczną oprawę graficzną obu tytułów odpowiada Unreal Engine 3.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-10  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 149 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.2 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gears of War Triple Pack: 18+