Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

10. Gry Game Boy Advance

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 10. Najpopularniejsze gry na platformę GBA.

GBA

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

WITCH
WITCH

Zręcznościowe 7 października 2005

W.I.T.C.H. to gra platformowa, oparta na serii komiksów o tym samy tytule, stworzonej przez autorkę nazwiskiem Elisabetta Gnone. Cykl ów o pięciu nastolatkach, wybranych na nowe obrończynie Kandrakaru – centrum wszechświata. Wyrażenie W.I.T.C.H. stanowi skrót utworzony z pierwszych liter imion bohaterek: Will, Irma, Taranee, Cornelia i Hay Lin.

ZOE: The Fist of Mars
ZOE: The Fist of Mars

RPG 3 marca 2002

Zone of the Enders: The Fist of Mars to specjalna odsłona serii Zone of the Enders, dedykowana wyłącznie kieszonkowej konsoli Game Boy Advance. Użytkownik obejmuje kontrolę nad olbrzymimi robotami bojowymi.

Hamtaro: Ham-Ham Games
Hamtaro: Ham-Ham Games

Sportowe 16 lipca 2004

Hamtaro to telewizyjny program anime przeznaczony dla dzieci. Powstał on na bazie opowiadań autorstwa Ritsuko Kawai. Jego bohaterem jest tytułowy Hamtaro, zabawny chomik. Hamtaro: Ham-Ham Games to - jak sugeruje nazwa - kolekcja gier, przeznaczonych dla młodszych graczy.

Power Rangers Time Force
Power Rangers Time Force

Akcji 15 września 2001

Kolejna część przygód tytułowych superbohaterów. Tym razem mamy do czynienia z klasyczną dwuwymiarową platformówką. Na uwagę zasługują jednak ciekawie zaprojektowane walki z bossami, rozgrywane przy użyciu Zordów.

Mario Party Advance
Mario Party Advance

Towarzyskie 28 marca 2005

W Mario Party Advance jest pozycją typu party-game, który najlepiej wykorzystywać w grupie osób – połączenie kablowe pozwala na bawienie się przy użyciu dwóch konsol Game Boy Advance.

Dynasty Warriors Advance
Dynasty Warriors Advance

Bijatyki 29 sierpnia 2005

Dynasty Warriors Advance jest wydaną na Game Boy Advance wersją popularnej na innych konsolach nawalanki. Naszym głównym celem jest tu walka z licznymi wojskami wroga.

Dogz
Dogz

Symulacje 17 listopada 2005

Dogz to kolejna edycja popularnej serii gier symulacyjnych. Istotą rozgrywki jest odpowiedzialny nadzór nad życiem wirtualnego psa, co być może doprowadzi do sprawdzenia się w roli takiego opiekuna w rzeczywistości. Niemniej, tytuł ten ma przede wszystkim za zadanie dobrze bawić i wytworzyć nić przyjaźni między użytkownikiem, a jego podopiecznym.

Mario Tennis: Power Tour
Mario Tennis: Power Tour

Sportowe 6 grudnia 2005

Mario Tennis: Power Tour to gra z udziałem najpopularniejszego hydraulika wszechczasów. Wybieramy jedną z czterech postaci, trenujemy ją i bierzemy udział w turniejach.

James Pond: Codename Robocod
James Pond: Codename Robocod

Zręcznościowe 5 listopada 2002

James Pond: Codename Robocod to klasyczna platformówka przeniesiona na konsolę Nintendo GameBoy Advance z komputerów typu Amiga. Twórcą konwersji jest studio Creatures Labs, mające za sobą kilka części słynnej gry Creatures, a wydawcą firma Play It.

LEGO Soccer Mania
LEGO Soccer Mania

Sportowe 6 maja 2002

Mecze piłkarskie przyjdzie Ci rozgrywać różnymi drużynami. Mamy wiec zwykłych piłkarzy, kowbojów, piratów czy Marsjan. Wszyscy stworzeni na wzór oczywiście Lego–ludków.

Sonic Battle
Sonic Battle

Zręcznościowe 5 stycznia 2004

Party game na przenośną konsolkę firmy Nintendo będącą w założeniach kopią swojej 'większej siostry w wierze' na GameCube'a - Super Smash Bros Meele.

Sigma Star Saga
Sigma Star Saga

RPG 16 sierpnia 2005

Sigma Star Saga to RPG łączący ciekawą fabułę i dobrze wykreowane postacie z efektownym systemem bitew powietrznych (shooter battle system).

Ed, Edd n Eddy: The Mis-Edventures
Ed, Edd n Eddy: The Mis-Edventures

Zręcznościowe 1 listopada 2005

Ed, Edd n Eddy to seria kreskówek autorstwa Danny'ego Antonucci, którą mogliśmy oglądać na kanale telewizyjnym Cartoon Network. Opowiada ona o przygodach tytułowej trójki bohaterów, którzy kombinują na wszystkie sposoby, jak by tu zarobić trochę grosza.

Sabre Wulf
Sabre Wulf

Zręcznościowe 12 marca 2004

Przygody niebieskiego wilka i łowcy przygód Sabremana pojawiły się po raz pierwszy w 1984 roku na 8-bitowcach. Teraz gracz ma możliwość zagrać w nową, odświeżoną wersję starego przeboju.

Castlevania: Harmony of Dissonance
Castlevania: Harmony of Dissonance

Zręcznościowe 7 września 2002

Porwano naszą przyjaciółkę! Czym prędzej chwytaj za bat, szlifuj podskoki i pędź do Zamku, gdzie czai się... ON. Ale najpierw musisz wyrżnąć w pień parę setek wrogów. I może wtedy uda ci się... wygrać.

Kirby & the Amazing Mirror
Kirby & the Amazing Mirror

Zręcznościowe 2 lipca 2004

Dwuwymiarowa platformówka z tytułową maskotką Nintendo w roli głównej. Nasz bohater zostaje poćwiartowany na cztery równe części i zanim kolejny raz pokona zło będzie musiał połączyć się ponownie w całość. Gra kładzie nacisk na tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób, choć umożliwia też samotną zabawę.

Totally Spies!
Totally Spies!

Zręcznościowe 15 listopada 2005

Totally Spies! jest grą z gatunku platformówek, powstałą na kanwie popularnego telewizyjnego serialu animowanego (polski tytuł: Odlotowe agentki) i dedykowaną kieszonkowej konsoli Game Boy Advance. Niniejsza pozycja została wyprodukowana przez firmę Atari i jest przeznaczona głównie dla młodszych odbiorców i to szczególnie płci żeńskiej, aczkolwiek również chłopcy mogą znaleźć w niej coś interesującego.

Drill Dozer
Drill Dozer

Zręcznościowe 6 lutego 2006

Drill Dozer jest przedstawicielem gatunku dwuwymiarowych gier platformowych. Tytułowy Drill Dozer to pojazd, za którego sterami zasiada kierowana przez nas postać. Jej zadanie polega na odzyskaniu czerwonego diamentu skradzionego przez gang Skullera.

Namco Museum 50th Anniversary
Namco Museum 50th Anniversary

Zręcznościowe 30 sierpnia 2005

Namco Museum 50th Anniversary to zestaw czternastu hitów japońskiej firmy Namco pochodzących z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku.

Doom (1993)
Doom (1993)

Akcji 28 października 2001

Osadzona w realiach science fiction pierwszoosobowa strzelanina firmy id Software, znanej wcześniej głównie za sprawą cyklu zręcznościówek Commander Keen oraz przełomowego Wolfensteina 3D. Akcja Dooma toczy się w niedalekiej przyszłości, a gracze wcielają się w postać kosmicznego marine, który za niesubordynację zostaje wysłany do tajnej placówki badawczej korporacji UAC na Marsie.

Family Feud (2006)
Family Feud (2006)

Logiczne 12 października 2006

Elektroniczna wersja bardzo popularnego teleturnieju, w Polsce występującego pod nazwą "Familiada". Program ten pojawia się w kilku różnych wersjach. Pula możliwych pytań obejmuje około 1000 pozycji.

Batman: Rise of Sin Tzu
Batman: Rise of Sin Tzu

Akcji 27 października 2003

Batman: Rise of Sin Tzu to efektowna gra akcji, traktująca przede wszystkim o widowiskowej walce wręcz z licznymi przeciwnikami. Jest to kolejny elektroniczno-rozrywkowy produkt, w którym rolę tytułowego bohatera obsadza słynny Mroczny Rycerz, znany z komiksów, telewizyjnych kreskówek i pełnometrażowych filmów kinowych.

Batman: Vengeance
Batman: Vengeance

Zręcznościowe 11 września 2001

Najnowsza adaptacja przygód Batmana, oparta bardziej na serii filmów niz historiach komiksowych, w której bohater i obronca Gotham City staje sie celem kolejnego, mrocznego spisku.

FIFA Football 2003
FIFA Football 2003

Sportowe 15 listopada 2002

Popularny symulator piłki nożnej z 2003 roku. W tej części szczególny nacisk nastawiono na realizm toru lotu piłki, fizykę i zachowanie graczy. Grę zaprezentowano w nowej, solidnej i szczegółowej oprawie graficznej. W połączeniu z setkami oficjalnych zawodników, trybami takimi jak Club Championship Mode, gra oferuje szeroki zestaw możliwości dla każdego fana piłki kopanej.