Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka Garfield: Lasagna World Tour (PS2)

Garfield: Lasagna World Tour PS2

Niezbyt skomplikowana zręcznościówka dla dzieci, w której wcielamy się w postać tytułowego Garfielda. Tym razem sympatyczny kocurek decyduje się na wzięciu udziału w telewizyjnym show.

Zręcznościowe | komiksy | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Garfield: Lasagna World Tour (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

13grudnia2007

Garfield: Lasagna World Tour to prosta gra zręcznościowo-przygodowa, opracowana z myślą o młodszych użytkownikach konsoli PS2. Zgodnie z tym co może sugerować sam tytuł, mamy okazję poznania dalszych przygód sympatycznego kocura, wielu osobom znanego głównie za sprawą komiksów z jego udziałem. Lasagna World Tour jest dziełem studia developerskiego Neko Entertainment. Firma ta posiadaczom konsol PlayStation 2 powinna być znana za sprawą takich tytułów jak Crazy Frog Racer czy Jamster Allstars.

Fabuła omawianej zręcznościówki nawiązuje do tytułowego programu telewizyjnego, emitowanego przez stację Paws TV. Sympatyczny kotek decyduje się wziąć udział w tym show, wiedząc bowiem, iż nagrodami w teleturnieju są jego ulubione przysmaki. Gracz ma okazję towarzyszenia Garfieldowi w odbywanych przez niego podróżach, odwiedzając przy tym różne zakątki naszego globu. Kolejne etapy rozgrywane są między innymi w Meksyku, Włoszech i Egipcie. W sumie do pokonania jest dziesięć rozbudowanych poziomów.

Właściwa zabawa opiera się w głównej mierze na konieczności eksploracji najbliższego otoczenia. Garfield musi zajmować się kolekcjonowaniem skarbów, omijaniem pułapek i przedostawaniem w pozornie niedostępne miejsca. Tytułowy kocurek może wykorzystywać dodatkowe umiejętności, a także zakładać różnorakie ubrania, udając kowboja, piłkarza czy szefa kuchni.

Jednym z głównych elementów wyróżniających opisywaną zręcznościówkę na tle konkurencyjnych produkcji jest obecność pomocnika głównego bohatera. Jest to doskonale znany miłośnikom Garfielda pies Odie. Zwierzakowi można wydawać proste polecenia. Odie staje się także pomocny podczas rozgrywania tych poziomów, które wymagają ścigania innych postaci.

Kluczowy punkt zabawy stanowi tryb dla pojedynczego gracza, choć nie zabrakło również multiplayera. Uczestniczy się tu w prostych mini-grach zręcznościowych, bawiąc się z drugą osobą na podzielonym ekranie (tzw. split-screen). Oprawa wizualna Garfield: Lasagna World Tour prezentuje zbliżony poziom wykonania do innych gier z tego gatunku. Główny bohater obserwowany jest z perspektywy trzeciej osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Garfield: Lasagna World Tour

Klasyfikacja PEGI Garfield: Lasagna World Tour

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Garfield: Lasagna World Tour

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8MB