Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Fung Wan Online (PC)
OkładkaFung Wan Online (PC)

Storm Riders Online PC

Fung Wan Online

„Fung Wan Online” to MMOcRPG stworzony na bazie hitowego komiksu wyprodukowanego w Hong-Kongu (pierwszy zeszyt ukazał się w 1989 roku), który w międzyczasie doczekał się również ekranizacji filmowej i własnego serialu.

RPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Storm Riders Online Premiera PC

8marca2004

producent: Phoenix Game Studios wydawca: Epic One International Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Storm Riders Online

MU Online

Ultima Online

World of Qin

„Fung Wan Online” powstał na bazie hitowego komiksu wyprodukowanego w Hong-Kongu (pierwszy zeszyt ukazał się w 1989 roku), który w międzyczasie doczekał się również ekranizacji filmowej i własnego serialu. Gra stanowi nie lada gratkę dla miłośników komiksu a to dlatego, iż pozwala wcielić się w postać bardzo zbliżoną do jego głównych bohaterów - Wind i Clouda.

Fabuła odgrywa istotną rolę w trakcie gry i to nawet pomimo tego, iż jest ona stworzona z myślą o potyczkach sieciowych (MMO). Została ona przygotowana w taki sposób, aby gracz stopniowo mógł ją poznawać i łączyć zdobyte już informacje w logiczną całość. Kluczowym elementem fabuły „Fung Wan Online” są walki pradawnych chińskich klanów. Gracz jeszcze przed przystąpieniem do właściwej zabawy może, ale nie musi zdecydować się na jeden z nich (pełna dowolność zmiany klanu i momentu przyłączenia). Oprócz tego tworzy własną postać. Do wyboru jest pięć gotowych specjalizacji - bow (łucznik), saber (mistrz szabli), sword (mistrz walki mieczem), staff (mistrz walki kijem) oraz UA (pięściarz). Gracz może również ustalić wiele innych szczegółów, które mają jedynie wpływ na wygląd bohatera, a nie jego rozwój. Istotną rolę odgrywają tzw. postawy. Bohater może również rozwijać tajemne moce (uwzględniono w nich sztuki walki) oraz umiejętności. Parametry te są stopniowo rozwijane przy awansowaniu na kolejne poziomy doświadczenia. Istotne jest to, iż wybrana postać nie musi się kurczowo trzymać wybranej na samym początku profesji i może próbować ją zmienić.

Po utworzeniu postaci gracz przenoszony jest (opcjonalnie) na specjalną arenę, która pełni funkcję tutoriala. Kierowane przez SI postaci tłumaczą mu podstawowe elementy zabawy (operowanie widokiem, rozwijanie cech, walka, sposoby na zdobywanie gotówki itp.). Dopiero po ukończeniu treningu przenoszony jest do właściwego świata gry. Zabawę rozpoczyna w jednym z miast, warto dodać, iż już na samym początku otrzymuje podstawowe uzbrojenie (najprostszy miecz) oraz trochę pieniędzy.

Sterowana postać w początkowej fazie zabawy wpada na słabe bestie, z którymi bez problemu sobie poradzi. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby od razu rzucić się w wir walki i spróbować zawalczyć z silniejszymi potworami. Świat Fung Wan jest podzielony na strefy. Teoretycznie można dotrzeć do wszystkich, te bardziej oddalone wymagają jednak poświęcenia części posiadanej gotówki na podróż.

Podstawowym elementem „Fung Wan Online” jest oczywiście interakcja z pozostałymi graczami. Sterowany bohater może brać udział w przygotowanych questach czy walkach z innymi klanami, a nawet zajmować się handlem. Istotną rolę w trakcie gry odgrywają bractwa. Mogą one być tworzone przez postaci, które osiągnęły jeden z wyższych poziomów. Uczestnictwo w bractwie ma spory wpływ na ilość zdobywanego doświadczenia, ale tylko dla jego przywódcy. Zdobywa on bowiem część tego czym obdarowani zostali jego podwładni. Powinno go to skutecznie mobilizować do utrzymywania solidnej grupy. Cała gra obsługiwana jest przy użyciu klawiatury (możliwość tworzenia własnych skrótów).

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1000+  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Storm Riders Online: 12+

Storm Riders Online Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 396MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D
  • 1GB na HDD