Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4
Okładka Full Mojo Rampage (PS4)

Full Mojo Rampage

Dynamiczna gra typu roguelike, wyprodukowana przez niezależne studio Over the Top Games. Gracze kierują poczynaniami strażników świata Voodoo, którzy z pomocą przychylnych im bóstw starają się walczyć z siłami zła.

RPG | fantasy | hack'and'slash | roguelike | RPG akcji

Okładka Full Mojo Rampage (PS4)

data premiery gry:

8maj2014

PC

28cze2015

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Full Mojo Rampage na PC i PS4 jest dziełem niezależnego hiszpańskiego studia Over the Top Games, znanego przede wszystkim z takich gier jak NyxQuest: Kindred Spirits oraz The Fancy Pants Adventures. Tym razem deweloperzy z Madrytu postanowili zmierzyć się z gatunkiem gier roguelike.

Fabuła

Akcja Full Mojo Rampage osadzona została w pełnym magii i tajemnic świecie Voodoo. Gracze kierują poczynaniami strażników (Voodoo Keepers), którzy z pomocą bóstw – szalonego barona Samedi, uprzejmej Madam Brigitte, zagadkowego Dhamballi i innych – starają się zwalczać złe siły, pragnące zniewolić ludzkie dusze po śmierci.

Wzorem klasycznych „rogalików”, fabuła została jedynie luźno zarysowana.

Mechanika

Świat Full Mojo Rampage na PC i PS4 generowany jest losowo. Postać kontrolowana przez gracza ma wygląd laleczki voodoo i, zależnie od wybranej klasy, dysponuje różnymi umiejętnościami. Te ostatnie można rozwijać w trakcie zabawy m.in. dzięki wykonywaniu zadań lub modyfikować w oparciu o znajdowane magiczne szpilki (tzw. voodoo pins).

Podstawę zabawy stanowi eksplorowanie rozległych poziomów i walka z licznymi przeciwnikami. Rozgrywka ma bardzo dynamiczny charakter, wymagając zarówno zręcznego sterowania postacią, jak i taktycznego wykorzystania przypisanych jej mocy. Na uwagę zasługuje spora liczba sekretnych miejsc do odkrycia, często skrywających skarby.

Tryby gry

Poza trybem jednoosobowym gra oferuje również multiplayer dla maksymalnie ośmiu uczestników. Dostępne warianty rozgrywki pozwalają zarówno na kooperację, jak i rywalizację z żywymi graczami (m.in. opcje team deathmatch i capture the flag).

Kwestie techniczne

Full Mojo Rampage odznacza się atrakcyjną oprawą wizualną. Trójwymiarowa grafika w grze przywodzi na myśl m.in. z serie Torchlight oraz Diablo. Całości wrażeń estetycznych dopełnia klimatyczny podkład dźwiękowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 1,3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Full Mojo Rampage

Wymagania wiekowe Full Mojo Rampage

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Full Mojo Rampage

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo
  • 2 GB RAM
  • karta graficzna 512 MB (Nvidia Geforce 8800GT lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Store

Danteveli_ Ekspert 4 lipca 2016

Moja wiedza na temat Voodoo ogranicza się jedynie do kilku filmów które obejrzałem i jakichś książek, gdzie pojawiał się ten motyw. Dlatego byłem zadowolony, że trafiłem na grę o tej tematyce. Zawsze mam powód by dowiedzieć się trochę więcej na ten temat. Szybko odkryłem polskie powiązania z tym obrządkami. Okazało się, że wzorem dla jednego z ichniejszych odpowiedników bóstw jest Matka Boska Częstochowska. Czy ta ciekawostka okaże się jedyną korzyścią jaką wyciągnąłem z czasu spędzonego z Full Mojo Rampage?

7.5
PC
PS4