Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Forest of Liars (PC)
OkładkaForest of Liars (PC)

Forest of Liars PC

Gra przygodowa, w której wcielamy się w śmiałka przemierzającego dziwny i pełen zagadek las-labirynt. Podczas rozgrywki spotykamy rozmaite postacie, pomagające nam w przeprawie.

Przygodowe | crowdfunding | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Forest of Liars Premiera PC

luty2022

producent: Umeshu Lovers wydawca: Umeshu Lovers Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Forest of Liars to pierwsza produkcja francuskiego studia Umeshu Lovers, zatrudniającego zaledwie cztery osoby – dyrektora artystycznego Sylvaina Sarrailhe, pracującego wcześniej m.in. w Rocksteady Studios i firmie Ubisoft; producentkę muzyczną CloZee (Chloe Herry); projektanta Arnauda Mollé’a oraz artystę Jeana Bultingaire’a.

Mechanika

Tytuł przeznaczony na platformę PC jest ciekawą przygodówką, zapewniającą nieco inne doświadczenia przy każdym podejściu. Akcja rozgrywa się bowiem w Lesie Kłamców – pięknym, ale zarazem dziwnym i niebezpiecznym miejscu będącym w rzeczywistości labiryntem. Naszym celem podczas zabawy jest znalezienie jego „serca”, ale do tej pory nikomu nie udała się ta sztuka.

Rozgrywka opiera się na czterech elementach – eksploracji, rozmawianiu z napotkanymi postaciami, walce oraz rozwiązywaniu zagadek. W trakcie przygody poznajemy innych wędrowców, których możemy wcielić do naszej grupy. Postacie te mogą być bardzo przydatne, np. łowca pomoże nam znaleźć jedzenie, a zielarz przygotuje mikstury. Mają oni jednak swoje wady – pierwszy głośno chrapie, zakłócając w nocy sen, a drugi lubi bawić się ogniem. Dodatkowo niektórzy mogą nami manipulować, narażając całą grupę na niebezpieczeństwo. Należy więc uważać i starać się odróżnić podczas rozmów prawdę od kłamstwa, by później wykorzystać ją na swoją korzyść. Np. jeżeli jesteśmy pewni, że ktoś z naszych kompanów jest kłamcą i próbuje nas wpędzić w pułapkę, to wystarczy robić na odwrót wszystko, do czego nas nakłania – w ten sposób ominiemy niebezpieczeństwo. Deweloperzy przygotowali łącznie ponad siedemdziesiąt postaci i przeszło piętnaście tysięcy kombinacji grup, przez co każde kolejne przejście gry jest zaskakujące i stawia przed nami inne wyzwania.

Sam świat Forest of Liars również wpływa na rozgrywkę. Twórcy przyszykowali szereg, nie zawsze miłych, niespodzianek. Niektóre ścieżki są niebezpieczniejsze od innych, więc zawsze trzeba uważać. Prawdziwe zagrożenie pojawia się jednak w nocy, na przebieg której wpływają decyzje podejmowane za dnia. Spotkania z przeciwnikami są nieuniknione, ale wypatrując rozmaitych znaków możemy się na nie wcześniej przygotować. Dodatkowo w niektórych przypadkach da się wykaraskać z kłopotów bez ponoszenia wielkich konsekwencji, wykorzystując dyplomację lub oszukując wrogów. Do ich grona zaliczają się m.in. dzikie stworzenia, dziwne istoty i bandyci. Ponadto pod koniec wędrówki czeka nas spotkanie ze strażnikami lasu.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4.2 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Forest of Liars: 12+