Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXONEXSXPC
Okładka Five Nights at Freddy's: Original Series (XONE)
OkładkaFive Nights at Freddy's: Original Series (XONE)

Five Nights at Freddy's: Original Series

Five Nights at Freddy's: Original Series to kompilacja 4 pierwszych odsłon popularnego cyklu horrorów Five Nights at Freddy's. Razem opowiadają one mroczną historię restauracji Freddy Fazbear’s Pizza.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | pakiet | elementy zręcznościowe | indie | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Five Nights at Freddy's: Original Series Premiera

29paź2020

PC XONE

10lis2020

XSX

producent: Scott Cawthon wydawca: Clickteam

Gry podobne do Five Nights at Freddy's: Original Series

Perception

The Park

Five Nights at Freddy's: Original Series to pakiet 4 pierwszych odsłon popularnego cyklu horrorów Five Nights at Freddy's. Za opracowanie wszystkich gier odpowiada Scott Cawthon.

Fabuła

Akcja przedstawiona w Five Nights at Freddy's: Original Series opowiada historię restauracji Freddy Fazbear’s Pizza. Każda z poszczególnych odsłon gry przedstawia różne czasy i skupia się na innych wydarzeniach:

  1. Five Nights at Freddy’s – akcja gry ma miejsce 1993 roku. Gracz wciela się w Mike’a Schmidta, który obejmuje stanowisko stróża nocnego w przygotowanej do zamknięcia restauracji Freddy Fazbear’s Pizza. Podczas swojej pracy odkrywa on mroczne sekrety związanie z przeszłością lokalu, w tym historię o zaginionych dzieciach;
  2. Five Nights at Freddy’s 2 – gracz wciela się w kolejnego stróża nocnego pracującego w Freddy Fazbear’s Pizza – Jeremiego Fitzgeralda. Fabuła osadzona została w 1987 roku. Właśnie w tym czasie w lokalu miało miejsce zdarzenie znane jako The Bite of '87, w którym to jeden z amimatroników odgryzł komuś płat czołowy;
  3. Five Nights at Freddy’s 3 – akcja osadzona została 30 lat po zamknięciu Freddy Fazbear’s Pizza. Gracz zostaje osadzony w roli stróża nocnego, pracującego w domu strachów inspirowanym wydarzeniami mającymi miejsce w restauracji. Wśród rzeczy odzyskanych z dawnego lokalu znajduje się nietknięty animatronik, skrywający w sobie ciało mordercy dzieci.
  4. Five Nights at Freddy’s 4 – tytuł przybliża wydarzenia, które miały miejsce w 1983 roku, kiedy to funkcjonowała poprzednia wersja Freddy Fazbear’s Pizza – Fredbear's Family Diner. Po raz pierwszy w historii cyklu, gracz nie wciela się w postać stróża nocnego. Zamiast tego obejmuje on kontrolę nad dzieckiem, które próbuje obronić się przed animatronikami.

Mechanika

Wszystkie tytuły wchodzące w skład Five Nights at Freddy's: Original Series opierają się na podobnych zasadach. Protagonista (w pierwszych trzech częściach stróż nocny, a w czwartej dziecko) musi przetrwać tytułowe pięć nocy, broniąc się przed morderczymi animatronikami. Trudność polega na tym, że zasoby, którymi on dysponuje są mocno ograniczone i trzeba je odpowiednio rozgospodarować.

Kwestie techniczne

Five Nights at Freddy's: Original Series powstało przy użyciu silnika Clickteam Fusion 2.5.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Five Nights at Freddy's: Original Series: 12+

Five Nights at Freddy's: Original Series Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
  • Windows 10
PC
XONE
XSX