Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Final Fantasy Dimensions II (AND)

Final Fantasy Dimensions II

Kontynuacja popularnego spin-offa serii Final Fantasy. Tym razem gracze wcielają się w Morrowa, który bierze na swoje barki odpowiedzialność za dalsze losy fantastycznej krainy Eidola.

RPG | fantasy | turowe | manga i anime | jRPG

Okładka Final Fantasy Dimensions II (AND)

data premiery gry:

31paź2017

AND iOS

Final Fantasy Dimensions II jest kontynuacją ciepło przyjętego spin-offa serii Final Fantasy. Podobnie jak poprzedniczka, opisywana tutaj produkcja, za której opracowaniem stoi zespół Matrix Software, trafiła między innymi na platformę AND i iOS.

Fabuła

Final Fantasy Dimensions II zabiera graczy w podróż do fantastycznego świata zwanego Eidola. W wyniku dramatycznego w skutkach kataklizmu kraina została podzielona na dwa kontynenty – Ajimę znajdującą się na wschodzie i Westę na zachodzie, które pozostają w stanie permanentnego konfliktu. Głównym bohaterem gry jest Morrow, czyli chłopiec zamieszkujący niewielką wysepkę ulokowaną pomiędzy dwoma zwaśnionymi terytoriami. W jego życiu następuje prawdziwy przełom, kiedy spotyka Aemo – dziewczynę z przyszłości – wraz z którą wyrusza w podróż przez czas i przestrzeń, by uchronić Eidolę przed zagładą. Nasi podopieczni nie są skazani wyłącznie na siebie, bowiem z czasem dołączają do nich inni śmiałkowie, którym przyświeca podobny cel.

Mechanika

Pomimo że motorem fabuły wydanego na platformie AND i iOS Final Fantasy Dimensions II jest wykonywanie zadań fabularnych i pobocznych oraz prowadzenie rozmów z mieszkańcami krainy, filarem samej rozgrywki są starcia z napotkanymi przeciwnikami. W trakcie potyczek toczonych w trybie turowym stawiamy czoła rozmaitym adwersarzom, których eliminujemy zarówno przy użyciu broni białej, jak i korzystając z zaklęć bojowych. Z czasem zyskujemy również możliwość przyzywania na pole bitwy sojuszników w postaci potężnych istot siejących spustoszenie w szeregach przeciwnika. W miarę postępów protagoniści zwiększają swój potencjał bojowy, zdobywając specjalne kryształy zapewniające im nowe umiejętności.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Final Fantasy Dimensions II nawiązuje pod względem stylistyki do klasycznych odsłon cyklu, które debiutowały na konsoli Super Nintendo Entertainment System. Wrażenie jest dodatkowo potęgowane przez soundtrack skutecznie budujący atmosferę wielkiej przygody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Final Fantasy Dimensions II

Wymagania wiekowe Final Fantasy Dimensions II

12+

AND
iOS