Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka FightBox (PC)

FightBox PC

Gra akcji, która powstała w oparciu o popularny program wyświetlany przez stację BBC.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka FightBox (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6lutego2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra akcji, która powstała w oparciu o popularny program wyświetlany przez stację BBC. Telewizyjny FightBox umożliwiał widzom organizowanie pojedynków pomiędzy skonstruowanymi przez siebie wojownikami, które walczyły na specjalnie przygotowanych do tego celu arenach o tytuł mistrzowski. Zanim jednak do tego doszło roboty musiały przejść przez skomplikowane kwalifikacje, a tylko najlepsi zawodnicy awansowali do wyświetlanych w telewizji zawodów. Komputerowa odmiana „FightBoxu” nie wprowadza do zabawy rewolucyjnych zmian przy czym zabawa została nieznacznie uproszczona. W grze pojawiają się najlepsze modele, które zakwalifikowały się do ścisłego finału ostatniej edycji telewizyjnego „FightBoxu”, a także jednostki Sentients, czyli mistrzowie poprzednich edycji.

Sam turniej ma bardzo zbliżony przebieg do edycji telewizyjnej, rozpoczynając zabawę należy stworzyć własnego wojownika, który w trakcie gry podlega kolejnym modyfikacjom. Odbywa się to na zasadzie montowania odpowiednio przygotowanych komponentów, które obejmują głowę, korpus, ręce, nogi oraz stopy. Struktura samego turnieju jest bardzo rozbudowana, gracz musi stoczyć co najmniej kilkadziesiąt pojedynków zanim zakwalifikuje się do ścisłego finału. Podobnie jak w boksie, dokonano podziału na kilka kategorii wagowych. Walki toczone są na specjalnie przygotowanych arenach, gracz musi się wykazać zarówno umiejętnością opanowania swojego wojownika, jak i dobrania dla niego najlepszych modyfikacji. Co ciekawe, zabawa nie ogranicza się do toczenia bezpośrednich walk wręcz pomiędzy gladiatorami, oprócz tego przygotowano całą serię zadań, przy których muszą wykazać się siłą, wytrzymałością oraz zręcznością. Bardzo często muszą przy tym unikać Sentientów, które za wszelką cenę spróbują przeszkodzić im w zaliczeniu etapu. W nagrodę za wygranie całego turnieju sterowany wojownik staje się nieśmiertelny i automatycznie dołącza do elitarnej drużyny zwycięzców.

Zawody organizowane są na trójwymiarowych planszach, przez znaczną część gry posiadanego gladiatora obserwuje się z perspektywy trzeciej osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Klasyfikacja PEGI FightBox

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe FightBox

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • CPU 900MHz
  • 256MB RAM
  • akcelerator 3D 64MB