Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Field of Glory: Swords and Scimitars (PC)

Field of Glory: Swords and Scimitars PC

Rozszerzenie do strategii turowej Field of Glory. Daje nam ono możliwość wzięcia udziału w bitwach jakie miały miejsce w okresie od XI do XIII wieku.

To jest dodatek do gry Field of Glory.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Field of Glory: Swords and Scimitars (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30listopada2010

Czwarty dodatek do gry Field of Glory. Produkcja ta oparta jest na zasadach i realiach przedstawionych w popularnej grze bitewnej o tym samym tytule, również autorstwa Brytyjczyków ze studia Slitherine. Po przeniesieniu na realia świata wirtualnego, bitewniak ten przeistoczył się w strategię rozgrywaną w systemie turowym.

Seria ta od początku skupiała się na wojskach i bitwach z zamierzchłych czasów. Nie inaczej jest i tym razem - możemy wziąć udział w potyczkach, które miały miejsce w okresie od XI do XIII wieku. Wraz z dodatkiem otrzymujemy dwadzieścia nowych armii, nowy rodzaj terenu, jedenaście świeżych bitew do rozegrania oraz 218 niewidzianych wcześniej jednostek i formacji bojowych.

Przygotowane scenariusze skupiają się głównie na wydarzeniach związanych z krucjatami i utworzonymi w ich wyniku państwami. Zwiedzamy więc Hrabstwa Edessy i Trypolisu, Księstwo Antiochii oraz, przede wszystkim, Królestwo Jerozolimskie.

Armie, które wprowadza ten dodatek, także nawiązują do historycznych wydarzeń na Bliskim Wschodzie. Poprowadzić możemy na przykład siły Beduinów, Krzyżowców, Serbów, Gruzinów czy Syryjczyków. Z bardziej egzotycznych warto wymienić wojska Imperium Chorezmijskiego i Egipcjan z dynastii Ajjubidów i Fatymidów.

Każda jednostka opisana jest przez kilka parametrów, takich jak zdobyte doświadczenie, rodzaj broni i pancerza, poniesione straty czy morale. Wszystkie te właściwości mają niebagatelny wpływ na wyniki potyczek. W grę wchodzi także rodzaj terenu, na którym muszą operować nasze siły. Swords and Scimitars wprowadza nowość w tym zakresie: obszar pokryty lekkim piaskiem. Stąpanie po takim terenie może mieć znaczący wpływ na prędkość poruszania się i dyspozycję naszych jednostek. Szczególnie cierpią tu wojska wyposażone w cięższy ekwipunek.

Gracze znudzeni potyczkami w trybie dla pojedynczego gracza mogą spróbować swych sił w starciu z żywym przeciwnikiem. Do wyboru mamy dwa tryby: grę na wspólnym ekranie lub za pomocą systemu play by e-mail.

Grafika w Swords and Scimitars nie prezentuje się może olśniewająco, ale przynajmniej gwarantuje możliwość gry także na słabszych komputerach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Field of Glory: Swords and Scimitars

Wymagania wiekowe Field of Glory: Swords and Scimitars

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Field of Glory: Swords and Scimitars

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.6 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce3Ti lub lepsza), 256 MB HDD, Windows XP/Vista/7