Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Field of Glory: Storm of Arrows (PC)

Field of Glory: Storm of Arrows PC

Następne rozszerzenie do historycznej, turowej gry strategicznej Field of Glory, wyprodukowane przez studio Slitherine Strategies. W rozszerzeniu przenosimy się do okresu średniowiecza w okolicach XIV – XVI wieku.

To jest dodatek do gry Field of Glory.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Field of Glory: Storm of Arrows (PC)

data premiery gry w wersji PC:

26kwietnia2010

Storm of Arrows to dodatek do strategii wojennej zatytułowanej Field of Glory, opartej na popularnej grze planszowej o tym samym tytule. O ile wersja podstawowa koncentrowała się na starożytnej sztuce wojennej, tak rozszerzenie odtwarza potyczki z okresu od 1300 do 1500 roku. Dodatek wymaga posiadania pełnej wersji Field of Glory.

Podobnie jak pierwowzór, Storm of Arrows w uproszczony, choć całkiem realistyczny sposób przedstawia mechanizmy średniowiecznej sztuki wojennej. Walka toczy się w systemie turowym. Podzielone siatką heksagonalną pole bitwy ukazane jest z lotu ptaka i każda animowana figurka oddziału odpowiada liczbie 500-2000 pojedynczych żołnierzy. Jednostki opisane są poprzez kilka charakterystyk punktowych, w tym: wyszkolenie, umiejętność walki w zwarciu, siłę szarży oraz zdolności defensywne. Na przebieg potyczek wpływ mają elementy takie jak teren, zdolności przywódcze generałów, czy morale jednostek.

Twórcy przygotowali ponad 100 nowych modeli graficznych dla jednostek, tak by odpowiadały realiom historycznym średniowiecza. Wprowadzono ponadto nowe rodzaje oddziałów, w tym m.in. rycerzy i kuszników. Dzięki tym dodatkom gra pozwala na objęcie dowództwa siłami największych potęg średniowiecza. Co ważne, armie tych samych państw posiadają kilka wariacji, zależnie od wybranego konfliktu. Przykładowo, siły brytyjskie z okresu Wojny Stuletniej różnią się drastycznie od wojsk z Wojny Dwóch Róż.

Wszystkie starcia można rozegrać przeciwko komputerowi, lub też stoczyć walkę z innymi ludźmi w trybie multiplayer. Gra może pochwalić się zintegrowanym i bardzo dopracowanym systemem grania przez e-mail, dzięki któremu znalezienie przeciwników do rozgrywek wieloosobowych nie sprawia żadnego problemu. Field of Glory - Storm of Arrows posiada prostą dwuwymiarową grafikę, która choć nie zachwyca, to przynajmniej skutkuje niskimi wymaganiami sprzętowymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   E-mail     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Field of Glory: Storm of Arrows

Wymagania wiekowe Field of Glory: Storm of Arrows

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Field of Glory: Storm of Arrows

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1,6 GHz, 512 MB RAM, 256 MB HD, Windows XP/Vista/7