Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FCManager (PC)

FCManager PC

Football Club Manager

Menadżer piłkarski zrealizowany w konwencji MMO. Kontrolując stworzony przez siebie klub, uczestniczymy w toczących się w systemie tygodniowym rozgrywkach ligowych i pucharowych, wspinając się w ligowej hierarchii.

Sportowe | zagraj za darmo | manager piłkarski | MMO

PC Windows
Okładka FCManager (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15maja2014

FCManager to opracowany przez koreańskie studio T3 Entertainment sieciowy menadżer piłkarski, zrealizowany w konwencji MMO. W odróżnieniu od prostych przeglądarkowych gier menadżerskich, produkcja wyróżnia się ogromem opcji, pozwalających wpływać na wszystkie aspekty funkcjonowania klubu. Kontrolujemy więc zarówno wydarzenia, które rozgrywają się na piłkarskich arenach meczowych, jak i te zakulisowe, codzienne zadania każdego menadżera, w rodzaju treningów, pozyskiwania zawodników czy dbania o aspekt finansowy działalności klubu. Dzięki licencji organizacji FIFPro, w grze znajdziemy także bazę ponad 5.000 oryginalnie istniejących piłkarzy, których możemy pozyskać do swojej drużyny.

Przygodę z FCManager rozpoczynamy od stworzenia klubu oraz wybrania kraju i miasta, z którego będzie on pochodził. Następnie gra generuje bazę zawodników i daje nam dostęp do szczegółowych ustawień, związanych z rozstawieniem i taktyką drużyny. Początkowo nasz zespół trafia do najniższej ligi, przeznaczonej dla debiutujących graczy, zaś w zależności od uzyskiwanych rezultatów, stopniowo awansujemy w hierarchii, wspinając się wzwyż kilkupoziomowych lig amatorskich, profesjonalnych i wreszcie narodowych. Rozgrywki odbywają się w systemie tygodniowym, wedle ściśle ustalonego harmonogramu. Kolejne mecze toczone są każdego dnia pomiędzy godziną 11 a 23 (choć w zależności od lokalizacji gracza, te terminy mogą się różnić). Co dzień mamy do rozegrania sześć spotkań ligowych oraz – w zależności od tego w jakich rozgrywkach dodatkowych uczestniczymy – mecze pucharowe. Czas wolny wykorzystać możemy na mecze kontrolne oraz rankingowe, testując w nich różne warianty taktyczne i zdobywając doświadczenie oraz gotówkę, niezbędną do rozwoju drużyny. Oczywiście w chwilach gdy nie uczestniczymy bezpośrednio w rozgrywce, nasza drużyna gra nadal, a kontrolę nad zespołem przejmuje sztuczna inteligencja.

Każdy z naszych piłkarzy opisany jest szeregiem parametrów ofensywnych, defensywnych, taktycznych, fizycznych i psychicznych. Rozwój zawodników odbywać się może poprzez odpowiednie działania treningowe oraz udział w kolejnych spotkaniach. Zyskiwane w nich doświadczenie możemy wykorzystać do podniesienia poszczególnych parametrów danego gracza. Jak w każdej grze menadżerskiej, sukces naszej drużyny zależy głównie od posiadanej kadry, dlatego w FCManager nie mogło zabraknąć zaawansowanego systemu pozyskiwania nowych zawodników. Piłkarzy werbować możemy na kilka sposobów: testując młodych graczy, handlując na rynku transferowym lub bezpośrednio z innymi grającymi, uczestnicząc w draftach bądź zakupując w sklepiku gry specjalne karty graczy. Oczywiście wszystkie te działania wiążą się w pewien sposób z zasobnością naszego portfela, na którą wpływ mają uzyskiwane przez nasz klub wyniki.

FCManager wyróżnia się wśród sobie podobnych gier wysokim poziomem oprawy graficznej. Interfejs gry jest czytelny i przyjazny, nawet dla początkujących graczy. Wydarzenia boiskowe możemy zaś oglądać zarówno w klasycznym wariancie 2D, jak i w pełni trójwymiarowym widoku, przypominającym gry z serii FIFA.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe FCManager

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe FCManager

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki (GeForce 5200 FX lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7