Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Fantasy Earth Zero (PC)
OkładkaFantasy Earth Zero (PC)

Fantasy Earth Zero PC

Fantasy Earth: The Ring of Dominion

Gra MMORPG osadzona w realiach fantasy, wywodząca się z serii Final Fantasy, wyprodukowana przez Fenix Soft przy pomocy Square Enix.

RPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fantasy Earth Zero Premiera PC

23lutego2006

producent: Fenix Soft wydawca: Square-Enix / Eidos Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Fantasy Earth Zero

Lineage II

SilkRoad Online

Final Fantasy XI

Fantasy Earth Zero to gra z gatunku cRPG przeznaczona do rozgrywki w trybie massive online multiplayer. Akcja ma miejsce w świecie Melpharia, w którym toczy się walka o potężne kryształy rozsiane po całym uniwersum. Gracz, podobnie jak w innych tytułach tego typu rozpoczyna zabawę od stworzenia bohatera, wybierając spośród trzech, wysoce konfigurowalnych klas postaci: Maga, Wojownika i Łucznika, oraz przynależności do pięciu różnych królestw: Netzawar, Cesedrii, Gerburand, Ielsord i Hordaine.

Rozgrywka w Fantasy Earth Zero jest połączeniem rywalizacji między graczami (PvP) i między środowiskiem gry (PvE), a mechanika jest bardziej zbliżona do tej znanej z gier akcji niż tradycyjnych cRPG. Walki toczone są w obrębie battlegroundów, na których mogą zmagać się grupy składające się z 50 osób (rozpiętość pól od 5v5 aż do 50v50). W czasie trwania rozgrywki rozwijamy postać, zdobywamy nowe przedmioty i ekwipunek, a także dokonujemy zakupów za pomocą obecnej w grze waluty.

Pod względem stylu oprawy graficznej Fantasy Earth Zero w dużym stopniu przypomina serię Final Fantasy. Twórcy starali się aby gra była urozmaicona pod kątem wizualnym. Tereny, na których toczą się walki zostały ulokowane w zróżnicowanej scenerii: w miastach, na wsiach, na terenach pokrytych śniegiem i obszarach trawiastych. Tytuł uwzględnia przy tym system dobowy, tak więc potyczki odbywają się nie tylko za dnia, ale także o zmierzchu i nocą.

Twórcą ścieżki dźwiękowej do Fantasy Earth Zero jest Hitoshi Sakamoto, autor muzyki do takich tytułów jak Final Fantasy Tactics i Final Fantasy XII.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Fantasy Earth Zero: 12+

Fantasy Earth Zero Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 Ghz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows 98/Me/XP/Vista
  • łącze internetowe