Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4
Okładka Fallen Legion: Sins of an Empire (PS4)

Fallen Legion: Sins of an Empire PS4

Zrealizowana w klasycznej side-scrollowej perspektywie, dwuwymiarowa gra jRPG z elementami bijatyki. Wcielamy się w postać księżniczki Cecille, która po śmierci ojca stara się zapewnić bezpieczeństwo swojego kraju, stawiając czoła hordom potworów.

RPG | 2D | beat 'em up | indie | side-scroll | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Fallen Legion: Sins of an Empire (PS4)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

25lipca2017

25lipca2017

PSN

Amerykańskie studio YummyYummyTummy zapisało się w świadomości graczy dzięki serii Nommons – grom edukacyjnym, które trafiły na urządzenia mobilne i konsolę Nintendo Wii U. Zespół postanowił jednak dać upust swojej fascynacji specyfiką japońskich gier RPG i gatunku beat'em up, czego wyrazem jest opisywane tutaj Fallen Legion: Sins of an Empire opracowane z myślą o konsoli PS4.

Fabuła

W Fallen Legion: Sins of an Empire na PlayStation 4 wcielamy się w postać młodej księżniczki imieniem Cecille, której ojciec – król Fenumii – przedwcześnie odszedł z tego świata, zrzucając na barki córki obowiązek zadbania o dobro kraju. Jednym z najbardziej frapujących elementów spuścizny po ojcu była zaś tajemnicza mówiąca księga, posiadająca moc tchnięcia życia w stalową broń. Prócz tego, księga skrywała jednak mroczny sekret królestwa Fenumii, które okazało się nie być tak idyllicznym miejscem, jak wydawało się dotąd jej mieszkańcom. Aby spełnić swoją misję i zapewnić pokój oraz bezpieczeństwo poddanym, Cecille musi stawić czoła groźnym przeciwnikom i potworom.

Mechanika

Fallen Legion: Sins of an Empire łączy szereg charakterystycznych cech gatunku jRPG z niezwykle silnymi elementami klasycznych, side-scrollowych produkcji typu beat’em up. W grze znalazły się więc oczywiście rozbudowany wątek fabularny i konieczność podejmowania kluczowych dlań decyzji, a także dość typowy system rozwoju postaci. Jednak najważniejszym elementem rozgrywki pozostaje tu toczona w czasie rzeczywistym walka, której mechanika – choć przypomina nieco znany z serii Final Fantasy system Active Time Battle – zrealizowana została w dość nietypowy dla gatunku sposób.

Podczas walki kontrolujemy księżniczkę Cecille oraz trójkę towarzyszy, stanowiących w istocie ożywione przez magiczną księgę bronie. Każda z tych postaci odznacza się nieco innymi umiejętnościami i odmiennym stylem walki: Zulfiqar potrafi np. uderzać przeciwników swą potężną tarczą, Longinus – przeszywać ich ciała włócznią, a Apollon – razić gradem strzał. Dodatkowy modyfikator stanowią zaś pojawiające się losowo karty, dzięki którym nasi wojownicy mogą czasowo zwiększyć siłę, uleczyć rany, bądź zaskoczyć przeciwnika jakąś nietypową techniką. Podczas walki za akcję każdej z postaci odpowiada jeden z przycisków gamepada, a droga do sukcesu leży w umiejętnym łączeniu ataków całej drużyny w rozbudowane combosy. Niemniej ważnym elementem jest też odpowiednie wyczucie czasu – dzięki idealnie trafionemu blokowi możemy np. ogłuszać przeciwników lub odbijać pociski.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PS4 Fallen Legion: Sins of an Empire odznacza się dość nietypowym dla gatunku, side-scrollowym widokiem z boku. Ręcznie malowana, dwuwymiarowa grafika gry budzi zaś skojarzenia ze współczesnymi, przeglądarkowymi produkcjami MMORPG, choć w porównaniu z nimi stoi rzecz jasna na znacznie wyższym poziomie.

Zobacz pełny opis gry

Klasyfikacja PEGI Fallen Legion: Sins of an Empire

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.