Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Fallen Kingdoms (PC)
OkładkaFallen Kingdoms (PC)

Fallen Kingdoms PC

Fallen Kingdoms to gra akcji z silnie zaakcentowanymi elementami cRPG. Akcja gry osadzona została w krainie Aegion. Przez lata jej mieszkańcy prowadzili spokojny żywot, pamiętali jednak o przepowiedniach, które mówiły o przebudzeniu złego lorda Undratha.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fallen Kingdoms Premiera PC

anulowana

producent: Warthog Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Fallen Kingdoms

Diablo II

Sacred

Dungeon Siege

Fallen Kingdoms to gra akcji z silnie zaakcentowanymi elementami cRPG, za jej produkcję odpowiedzialne jest studio Warthog, które zasłynęło takimi tytułami jak Mace Griffin Bounty Hunter, RC Xtreme czy Conquest 2.

Akcja gry osadzona została w fikcyjnej krainie Aegion. Przez lata jej mieszkańcy prowadzili spokojny żywot, pamiętali jednak o pradawnych przepowiedniach, które mówiły o przebudzeniu złego lorda Undratha. Dzień ten ostatecznie nadszedł, Undrath w bardzo szybkim tempie zgromadził ogromną armię nieumarłych, dzięki której bez większych problemów podbił całe królestwo. Resztki ocalałych zgromadziły się w podziemnych organizacjach, skąd planują odbicie krainy z rąk potężnego demona. Co ciekawe, rozpoczynając zabawę gracz wcale nie musi stanąć po stronie członków ruchu oporu, równie dobrze może bowiem przyłączyć się do sił lorda Undratha i w jego imieniu eliminować wszystkich tych, którzy mu się sprzeciwią. Wybór ten ma oczywiście zasadniczy wpływ na przebieg rozgrywki (questy, nastawienie NPC-ów itp.). Dzienniczek questów obejmuje zarówno misje obowiązkowe, jak i zadania poboczne, których nie trzeba się podejmować. Przebieg rozgrywki przywodzi na myśl tak znane tytuły jak Sacred czy Diablo. Sterowana przez gracza postać w miarę rozwoju zabawy awansuje na coraz wyższe stopnie doświadczenia. Jako że zwiedzana kraina jest rozległa (podobnie jak w Divine Divinity jest to jedna wielka mapa) w trakcie zabawy można korzystać z pomocy postaci niezależnych, które na określony czas lub na stałe przyłączą się do głównego bohatera. Bestiariusz obejmuje zarówno popularne trolle, gobliny czy szkielety, jak i bardziej oryginalne kreatury, w tym przypadku autorzy wzorowali się na projektach potworów z gier Final Fantasy i Planescape: Torment. Walki są niezwykle widowiskowe, co więcej, można sobie pomagać wykorzystując znajdujące się w otoczeniu przedmioty, np. krzesła. Główny bohater potrafi wykonywać skomplikowane kombinacje ciosów a nawet uniki, w miarę rozwoju gry zdobywa coraz lepszy ekwipunek oraz (w zależności od wybranej profesji) czary i umiejętności.

Gra działa na nowoczesnym enginie o nazwie VENTURE. Świat, po którym porusza się główna postać jest trójwymiarowy, przy czym akcja obserwowana jest w rzucie izometrycznym. Jednym z największych atutów oprawy wizualnej Fallen Kingdoms jest interaktywne otoczenie. Toczące się na ekranie walki mogą mieć wpływ na jego wygląd, przykładowo, podniszczony budynek może się zawalić zasypując tym samym stojącym przy nich wrogów. Oprócz tego zadbano o wiele dodatkowych efektów specjalnych, także świetlnych czy pogodowych. Warto również dodać, iż gra posiada wbudowany edytor, dzięki któremu można tworzyć nowe przygody lub modyfikować tę przygotowaną przez autorów.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.6 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fallen Kingdoms: 12+

Fallen Kingdoms Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • CPU 2GHz
  • 512MB RAM
  • akcelerator 3D 128MB