Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiWiiU
Okładka F1 Race Stars: Powered Up Edition (WiiU)
OkładkaF1 Race Stars: Powered Up Edition (WiiU)

F1 Race Stars: Powered Up Edition WiiU

Dedykowana użytkownikom konsoli WiiU specjalna edycja rodzinnej gry wyścigowej na licencji Formuły 1, stworzonej przez studio Codemasters Racing.

Wyścigi | Formuła 1 | samochodowe | gokarty | humorystyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

F1 Race Stars: Powered Up Edition Premiera WiiU

20grudnia2013

producent: Codemasters wydawca: Codemasters Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

F1 Race Stars: Powered Up Edition to specjalna edycja gry F1 Race Stars, przeznaczona ekskluzywnie dla użytkowników konsoli WiiU. Za produkcję odpowiedzialne jest znane z serii F1, DiRT czy GRID studio Codemasters Racing. W przeciwieństwie jednak do wspomnianych, flagowych gier Codemasters, tym razem otrzymujemy humorystyczną zręcznościówkę, przeznaczoną do zabawy w rodzinnym gronie.

W roli wirtualnych kierowców na konsoli Nintendo pojawiają się awatary Mii. Ponieważ jednak gra bazuje na oficjalnej licencji F1 – spotkamy w niej również oryginalnych kierowców Formuły 1, takich jak Michael Schumacher, Lewis Hamilton, Sebastian Vettel czy Fernando Alonso. Zasiądziemy też za kierownicą rysunkowych modeli bolidów, sygnowanych prawdziwymi markami Ferrari, Mercedesa czy McLarena.

Pomimo tego, że tory wyścigowe są wzorowane na rzeczywiście istniejących, to nie przypominają one klasycznych tras. W trakcie rywalizacji można napotkać takie niespodzianki, jak wysuwające się z nawierzchni kolczatki, skomplikowane pętle czy korkociągi. Na drodze znajdują się również rozmaite wspomagacze, które pomagają graczowi w osiągnięciu zwycięstwa. Twórcy wprowadzili także możliwość wykonywania skoków, co znacznie zwiększa tempo i emocje płynące z rozgrywki.

Autorzy przygotowali ładną, stylizowaną grafikę, odznaczającą się niezwykłym bogactwem kolorów, mogącą podobać się zarówno najmłodszym, jak i tym nieco starszym wielbicielom wyścigów. Gra posiada kilka trybów zabawy, w tym mistrzostwa, sieciowy multiplayer oraz lokalny tryb wyścigu na podzielonym ekranie, przeznaczony dla maksymalnie 4 graczy.

Wersja Powered Up Edition rozszerza świat F1 Race Stars o cztery nowe trasy, umiejscowione w Europie, Kanadzie, Indiach i Chinach, oraz dziewięć nowych pakietów z gadżetami. Gra robi też użytek z unikalnych możliwości kontrolera WiiU, który możemy wykorzystać np. do wyświetlania mini-mapy toru lub użyć jako wirtualnej kierownicy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Klasyfikacja PEGI F1 Race Stars: Powered Up Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.