Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSP
Okładka F1 Grand Prix (PSP)
OkładkaF1 Grand Prix (PSP)

F1 Grand Prix PSP

Pierwsze wyścigi Formuły 1 wydane na przenośną konsolkę firmy Sony. Gra posiada pełną licencję organizacji FIA. F1 Grand Prix oferuje rozbudowany tryb mistrzostw, a także multiplayer dla ośmiu osób.

Wyścigi | Formuła 1 | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

F1 Grand Prix Premiera PSP

1września2005

pudełko PL

1września2005

F1 Grand Prix to jedna z pierwszych ścigałek wydanych na przenośną konsolkę firmy Sony. W trakcie zabawy bierzemy udział w tytułowych wyścigach Formuły 1. Miłośników tego typu produkcji zainteresuje z pewnością fakt, iż gra posiada pełną licencję organizacji FIA na wykorzystanie personaliów kierowców, nazw teamów, czy też wyglądu torów, na których zawodnicy ścigają się w trakcie prawdziwych mistrzostw. Omawiana konwersja na PSP powstała w studiach firmy Traveller’s Tales, znanej między innymi z takich pozycji jak WRC: World Rally Championship czy The Chronicles of Narnia.

W przeciwieństwie do innych ścigałek konwertowanych na PSP, w których producenci decydują się jedynie na niewielkie zmiany w kwestii jakości grafiki, autorzy opisywanej pozycji zdecydowali się na bardziej widoczne ograniczenia. F1 Grand Prix jest prostszy w obsłudze od swojego odpowiednika wydanego na PlayStation 2. Tyczy się to przede wszystkim zachowania poszczególnych bolidów. Gracz nie musi zagłębiać się w ustawienia maszyny, do naszej dyspozycji oddano jedynie kilka „gotowych” kombinacji. Licznych uproszczeń doczekał się również moduł odpowiedzialny za pokonywanie zakrętów. W większości sytuacji wystarczy jedynie zwolnić, tak aby móc bezpiecznie pokonać dany fragment trasy. Przeciwnicy jeżdżą w mniej agresywny sposób, zwiększając tym samym szanse na zajęcie punktowanej pozycji.

Do dyspozycji gracza oddano oczywiście wszystkie teamy (jest ich w sumie dziesięć) startujące w wyścigach Formuły 1. Zawody rozgrywają się na osiemnastu rozbudowanych obiektach, wzorowanych na swoich prawdziwych odpowiednikach. Jednym z głównych atutów F1 Grand Prix jest szeroki wachlarz trybów zabawy. Kluczowy punkt programu stanowią rozbudowane mistrzostwa. Pojedyncze zawody składają się oczywiście z treningu, kwalifikacji, rozgrzewki oraz właściwego wyścigu. Opisywana gra zawiera również dość rozbudowany multiplayer dla ośmiu osób (Wi-Fi). Co więcej, gracze mogą bezprzewodowo wymieniać się najlepszymi czasami okrążeń. Oprawa wizualna F1 Grand Prix prezentuje przeciętny dla tego typu produkcji poziom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

F1 Grand Prix cena w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI F1 Grand Prix

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

F1 Grand Prix Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci